آخرین مطالب

قفل مشکلات اگر با کلید باز نمی‌شود، دولت سراغ چکش برود اجتماعی

قفل مشکلات اگر با کلید باز نمی‌شود، دولت سراغ چکش برود

  بزرگنمایی:

به گزارش تبسم مهر، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به آیات و روایات قرآن کریم، اظهار داشت: قرآن از امتحان به فتنه تعبیر می‌کند، همه ما باید از فتنه بر حذر باشیم و بدانیم که خطر فتنه همواره ما را تهدید می‌کند. فتنه به صورت یک امتحان به سراغ انسان می‌آید و همه ما امتحان می‌شویم؛ در انقلاب اسلامی هم برخی امتحان شدند، نمره صفر آورده و از قطار انقلاب پیاده شدند.

وی با اشاره به فتنه‌های صدر اسلام، یادآور شد: در صدر اسلام نیز مسلمانان بارها در زمان پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) امتحان شدند. عده‌ای با علی (ع) بیعت کرده و بیعت شکستند و جنگ جمل را یاران علی (ع) بودند که با ایشان به راه انداختند. آنها با امام علی (ع) بیعت کرده بودند و بیعت خود را شکستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: در جنگ نهروان نیز افرادی که با علی (ع) بودند، یک‌دفعه برگشتند و گروه خوارج را تشکیل داده و با ایشان جنگیدند.

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه اما شما ملت وفادار در مسیر خود، مستحکم و ثابت‌قدم هستید، اظهار داشت: رمز وفاداری و آگاهی مردم ایران، توسل به ولایت است.

وی با اشاره به اینکه ملت ما با تمسک به امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، به راه و هدف آنها وفادار هستند، می‌گوید: خدا را شاکریم که ملت ما نسبت به ولایت‌فقیه و رهبری، ثابت‌قدم و گوش به فرمان آنها هستند.

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه دوم با تبریک ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، گفت: اهل‌بیت (ع) مایه برکت برای شیعیان هستند و این روز عزیز به روز دختر نامگذاری شده است که به آنها تبریک می‌گویم. توجه به دختران، فرزندان و نسلی که می‌خواهند ادامه‌دهنده راه انقلاب و اسلام باشند، بسیار مهم است و نیاز به آگاهی، تعلیم و تربیت دارد. همه ما از مسئولیت خود در قبال فرزندان نباید غفلت کنیم.

وی با تبریک دهه کرامت و ولادت امام علی بن موسی‌الرضا (ع)، افزود: این ایام همزمان است با سالگرد جنایت آمریکا در هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران که نشان‌دهنده اوج جنایت آمریکایی‌ها است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، رئیس‌جمهور آمریکا را خطاب قرار داد و گفت: آقای ترامپ! من اقتدار آمریکا را با اقتدار ایران مقایسه می‌کنم. اقتدار آمریکا این است که با وحشی‌گری، مسافران بی‌گناه یک هواپیما را هدف قرار می‌دهد و در مقابل اقتدار ایران ناشی از هوش، اخلاق و انسانیت است که همه مشاهده می‌کنند.

آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: ایران پهپاد فوق‌پیشرفته و رادار گریز آمریکا را در ارتفاع 65 هزار پایی، درحالی‌که هیچ مسافر و سرنشینی نداشت، هدف قرار داد و آمریکا هواپیمای مسافربری را در ارتفاع 25 هزار پایی و به عمد و با تعداد زیادی مسافر، هدف قرار می‌دهد؛ اینها خود گویای اقتدار ایران در مقابل رفتار آمریکا است.

وی با اشاره به اقدام آمریکا در جنگ جهانی دوم و بمباران دو شهر ژاپن با بمب اتم اظهار داشت: آمریکا دو شهر ژاپن را با بمب اتم هدف قرار داد و 220 هزار کودک، زن و مرد بی‌گناه را در آتش سوزان اتم سوزاند اما می‌گوید «برای کشته نشدن 150 ایرانی، حمله به ایران را لغو کرده‌اند»؛ خیر این‌چنین نیست، تو در مقابل دیدگان خود، جنازه سربازان آمریکایی را دیدی و به همین دلیل دستور حمله به ایران را لغو کردی و به خود گفتی وقتی آنها یک پهپاد را در ارتفاع 65 هزار پایی هدف قرار می‌دهند، پس با یک ناو به این بزرگی و بر روی دریا چه می‌کنند؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اقدام ایران برای افزایش غنی‌سازی اورانیوم، گفت: ایران به غنی‌سازی خود ادامه می‌دهد، البته غنی‌سازی ما برای بمب اتم نیست چون نه آن را مشروع می‌دانیم و نه به آن نیازی داریم.

آیت الله موحدی کرمانی گفت: کافی است برای آنکه به جنایت‌های رژیم صهیونیستی پایان دهیم، نیروگاه اتمی «دیمونا» را هدف قرار دهیم تا با انفجار بمب‌های اتمی که در آنجا وجود دارد، این سرزمین چندین‌بار شخم زده شود.

وی تأکید کرد: ما از 16 تیرماه غنی‌سازی اورانیوم را در هر اندازه و به هر مقدار که لازم باشد، انجام خواهیم داد و اگر شما مایل هستید رنگ آب‌های خلیج‌فارس که نیلی است، به سرخ تغییر نیابد، به فکر حمله نباشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، مسئولان کشور را خطاب قرار داد و گفت: مسئولان با مردم رابطه داشته و با آنها ملاقات کنند و جواب نامه‌های آنها را بدهند. مسئولان نباید در جاهایی در بسته زندگی کنند تا مردم به آنها دسترسی نداشته باشند. ممکن است مردم گرفتار باشند و درد داشته باشند. به درد آنها برسید و ببینید آنها چه می‌خواهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: از رهبری یاد بگیرید، ایشان همواره با جوانان و دانشجویان دیدار دارند؛ شما که از ایشان بالاتر نیستید. اگر خودتان هم نمی‌رسید، یک فرد را مأمور کنید تا این کار را انجام دهد.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اقدامات اخیر قوه قضائیه اظهار داشت: من از رئیس قوه قضائیه تشکر می‌کنم که خود به میان مردم می‌آید و برخورد قاطعی با مفسدان دارد؛ از برنامه‌ها و اقدامات وی هم تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به گرانی‌ها و مشکلات مردم گفت: مسئولان! شما شاهد گرانی‌ها هستید و می‌بینید مردم در چه شرایط سختی هستند. چه کار می‌خواهید کنید؟ شما هم که می‌گوئید دولت تدبیر و امید است؛ کلید هم که دارید، قفل مشکلات را باز کنید و اگر با کلید باز نمی‌شود، با چکش قفل را باز کنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: اگر هم می‌بینید که تدبیر شما کارساز نیست و کلید هم نمی‌تواند قفل را باز کند، با افراد تحصیل‌کرده و صاحبنظران مشورت کنید و با مجلس، مشکلات مردم را حل کنید. کارد به استخوان مردم رسیده و نزدیک است به حلقوم هم برسد.

آیت الله موحدی کرمانی، افزایش بی‌رویه اجاره‌بها را یکی دیگر از مشکلات مردم دانست و گفت: اجاره‌بها افزایش سرسام‌آوری داشته است. چه خبر است؟ چرا اجاره‌بها این‌قدر بالا رفته است؟ مردم نه می‌توانند خانه بخرند و نه رهن و اجاره کنند؛ پس چه خاکی به سرشان کنند؟

وی خاطرنشان کرد: آمار طلاق هم بالا رفته و خانواده‌های زیادی متلاشی می‌شوند. دولت، مجلس و قوه قضائیه باید دست به دست هم دهند و فکری برای این موضوع کرده و مشکلات را حل کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

خبرهای خوش برای پیشکسوتان ورزش ایران/ سه محور در دستور کار

مذاکره باشگاه استقلال با هافبک برزیلی/ کانسین چهارشنبه تست می‌دهد

تیروکمان برای المپیک حداکثر دو سهمیه می‌گیرد/ به نعمتی امیدواریم

کاهش 15 درصدی صادرات زعفران/افت قیمت‌ها در بازار

درخواست افزایش قدرت خرید کارگران روی میز شورای عالی کار

ماجرای سهام در وثیقه خودروسازان چیست؟

اصرار دولت برای یک تصمیم غلط راه به کجا خواهد برد؟

صدور یک‌روزه ضمانت‌نامه‌های بانکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

3 سامانه پایش فضایی پدیده های زیست محیطی رونمایی شد

نظام ارزیابی محصولات امنیتی خارجی بروزرسانی می‌شود

رویداد «مدیران جوان» ویژه دانش آموزان نخبه‌ مدارس صدرا برگزار شد

آوینی پاسبان رؤیای انقلاب اسلامی است

ترکیب اکران تازه می‌شود/ نمایش 10 هفته‌ای «شبی که ماه کامل شد»

دیدار زمستانی با «دکتر نون» در تالار وحدت/ 12 سال پیگیر بودم

رغبتی برای فیلمسازی در حوزه کودک نمانده است/ سهل‌انگاری در اکران

کمدین هندی روی صحنه جان باخت/ اشتباه تماشاگران

حمایت مجلس از اقدام سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی

کشتی ایرانی توقیف شده در جبل الطارق هرچه سریعتر آزاد شود

احتکار مسکن بسیار بالاست / وزرا پاسخگو باشند

فعالیت زودهنگام انتخاباتی خلاف قانون است/ شورای نگهبان رسیدگی کند

مقاومت تضمین کننده پیروزی بر اشغالگران قدس شریف است

«اینستکس» بسته‌ای حقارت‌آور است/ از سخنان روحانی تعجب کردیم

سه کارگروه ویژه بین دولت و مجلس تشکیل شد

ابراز تمایل پاکستان وافغانستان برای بازگشایی «بانک مشترک»

تیروکمان برای المپیک حداکثر دو سهمیه می‌گیرد/ به نعمتی امیدواریم

پیروز قربانی بهترین تصمیم را گرفت/ رفتن بعضی به سود استقلال شد

علیرضا رضایی از سرمربیگری تیم کشتی امید استعفا کرد

اسناد به جامانده از کاشانی و مصدق سوخت

مسئولان فرودگاه‌ها نقشه‌های مالکیت را ارائه دهند

نواختن زنگ خطر اجتماعی کشور به دست بحران رشد سالمندی

دستگیری 15 خرده فروش و فروشنده اصلی مواد مخدر

بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی شد/مراسم معارفه اول مرداد

تحول با سرعت و وسعت فراگیر در وزارت علوم پیگیری می شود

برگزاری مجدد انتخابات نشریات دانشگاهی منتفی شد

اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد

طراحی سامانه‌ ارتباط با صنعت برای کاهش اثرات تحریم

نگرانی وزیر از عدم تخصیص به موقع بودجه تعمیر و تجهیز خوابگاه ها

برگزاری همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن»

متخلق شدن مبتنی بر روش‌های تجویزی است نه توصیفی

تفاوت تربیت دینی با آموزش دینی/ لزوم سواد دینی در کار رسانه‌ای

آرمان‌خواهی بدون توجه به واقعیت، تحجر در انقلابی‌گری است

برخی خصوصی‌سازی‌ها با ورود وزارت اطلاعات لغو شد

رادار TMA بعنوان پشتیبان فرودگاه‌های مهرآباد و امام نصب شد

مجمع عمومی «خانه سینما» و یک چالش قانونی/چند صنف «کدشناسه» دارند؟

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی کاهش یافت/قیمت به 11650 تومان رسید

مهمترین رفت و آمدهای علمی ایران با خارجیها

دولت برای مقابله با گرانی، گام عملی بردارد/پاسخ انگلیس را دادیم

سردرگمی انگلیس در برابر اقدام ایران

نقض حقوق کاربران در اینستاگرام با وضع قوانین «شناور»

ساخت 60 هزار واحد مسکونی 300 میلیون تومانی در تهران