آخرین مطالب

فساد اقتصادی مانند موریانه پایه‌های نظام را می‌خورد اقتصادی

فساد اقتصادی مانند موریانه پایه‌های نظام را می‌خورد

  بزرگنمایی:

به گزارش تبسم مهر امیر خجسته صبح پنج شنبه در دیدار با امام جمعه با بیان اینکه مجلس مبارزه با فساد اقتصادی را در دستور کار قرار داده است، عنوان کرد: نماینده مجلس در همه امور باید اظهار نظر داشته باشد و نباید در برابر اتفاقات کشور سکوت کند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون اصل 90 هر سه قوه را زیر ذره‌بین قرار می‌دهد، عنوان کرد: مردم هر شکایتی از سه قوه داشته باشند می‌توانند به این کمیسیون مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه پیرو مطالبه نماینده ولی فقیه در استان همدان از نمایندگان برای بیان عملکرد مبارزه با فساد در دفتر آیت الله شعبانی حاضر شدیم افزود: چرا صدا و سیما اجازه نمی‌دهد که گزارش مبارزه با فساد را ارائه دهیم.

مجلس وظیفه تذکر، سئوال، عدم کفایت و تحقیق و تفحص را دارد

خجسته با بیان اینکه مجلس وظیفه تذکر، سئوال، عدم کفایت و تحقیق و تفحص را دارد، عنوان کرد: اگر مجلس از این ظرفیت‌ها استفاده نکند و سکوت کند، مجلس بی خاصیتی خواهد بود.

وی با بیان اینکه وقتی دلار افزایش یافت، مجلس ورود کرد و وزیر استیضاح شد، ادامه داد: وزیری که قرار بود استیضاح شود، استعفا داد و به وزارتخانه دیگر رفت و مجلس نباید به وی رأی اعتماد می‌داد که هنوز پیگیر آن هستیم.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فساد اقتصادی مانند موریانه پایه‌های نظام را می‌خورد، خاطرنشان کرد: در مدت نمایندگی 448 تذکر، 226 سئوال از وزرا، 9 مورد تحقیق و تفحص را انجام دادم که 100 مورد دیگر نیز در دستور کار است.

وی با بیان اینکه تذکر، سؤال از وزیر ارتباطات، وزارت اقتصاد و دارایی نیز در دستور کار است، گفت: مجلس معامله گر نیست کمااینکه تحقیق و تفحص از مجلس را نیز آغاز کردیم و با هیچکس رودربایستی نداریم.

خجسته با اشاره به اینکه آرای نمایندگان مجلس باید شفاف باشد و اموال مسئولان باید شفاف سازی شود و مشخص شود که یک وزیر سرمایه‌های کلان خود را از کجا آورده است، گفت: باید مبارزه نکردن با فساد تعجب آور باشد نه مبارزه با فساد و مجلس باید قدرتمندانه ورود کند و در مقابل فساد بایستد.

30 هزار برگ سند از تحقیق و تفحص بنیاد شهید تهیه و 36 پرونده در قوه قضاییه ایجاد شد که همچنان در جریان استنماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحقیق و تفحص از بنیاد شهید را در دوره نهم مجلس آغاز کردیم، تصریح کرد: 30 هزار برگ سند از تحقیق و تفحص بنیاد شهید تهیه و 36 پرونده در قوه قضاییه ایجاد شد که همچنان در جریان است.

وی با بیان اینکه کشف و افشای یک هزار و 698 میلیارد تومان تسهیلات مشکوک و وصول که با وثایق و تضامین جعلی، چک، سفته، ضعیف و ناکافی در بانک دی پرداخت شده یود، صورت گرفت ادامه داد: این مبلغ به طور کامل به بیت المال بازگردانده شد و علاوه بر آن مبلغ 5 هزار میلیارد تومان نیز کشف و افشاء شد که مبلغ قابل توجهی از آن بازگشته است.

خجسته با بیان اینکه 433 میلیون درهم از صرافی دی به دبی رفته بود که بازگردانده شد، خاطرنشان کرد: مدیر بانک دی برکنار و صلب صلاحیت حرفه‌ای شد و از غارت بیت المال جلوگیری به عمل آمد.

وی با اشاره به اینکه دو نوع اختلاس داریم به طوری که یکی پول مردم را غارت می‌کنند و دوم افرادی که وقت مردم را گرفته و کار نمی‌کنند، افزود: همچنین به اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان نیز ورود کردیم که مشخص شد 14 هزار میلیارد تومان به غارت رفته که بخش عمده‌ای از آن بازگردانده شده است.

نماینده مردم همدان وفامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه خودرو سازان داخلی نیز بلایی به جان مردم هستند، تصریح کرد: ایران خودرو و سایپا حیاط خلوت برخی مسئولان شده است.

وی با اشاره به اینکه در مسأله گمرک، فرودگاه همدان و سیلو و اداره غله همدان ورود کردیم، ادامه داد: سازمان خصوصی عملکرد مطلوبی ندارد به طوری که سیلوی همدان بدون برگزاری مزایده و به یک دهم قیمت واگذار شده بود که ورود کردیم و آن را برگرداندیم.

خجسته همچنین با بیان اینکه یک باند زمین خواری همدانی و اصفهانی نیز کشف و افشا شد، خاطرنشان کرد: یکی از این افراد در اصفهان دستگیر شده است.

شناسایی و دستگیری 31 نفر از سران مفاسد در بانک ها

وی همچنین از شناسایی و دستگیری 31 نفر از سران مفاسد در بانک‌ها خبر داد و گفت: خوشبختانه با حضور آیت الله رئیسی در مقام ریاست قوه قضاییه مبارزه با فساد با جدیت و قوت بیشتری دنبال می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: وحدت و همگرایی خوبی در استان همدان وجود دارد چرا که همگان معتقدند هرجا اختلاف ریشه بداوند، مردم متضرر می‌شوند.

وی با بیان اینکه پایه تشخیص مالیات در استان به صحیح گذاشته نشده است افزود: مالیات استان باید اصلاح شود تا مردم بتوانند از عهده آن برآیند.

خجسته از لزوم حل مشکل سیر و سیب زمینی در بازار سخن گفت و تصریح کرد: مشکل اصلی استان آب است و در این راه وزیر را هم استیضاح کردیم چرا که بودجه کافی برای این مسأله در نظر گرفته نشده بود.

امام جمعه همدان نیز در این نشست با بیان اینکه اگر فساد در یک جامعه رواج یابد، اعتماد عمومی سلب خواهد شد و یکی از وظایف مجلس نظارت بر حسن انجام امور است، گفت: بر عملکرد مجلس شورای اسلامی گلایمندی‌های وجود دارد هرچند اقدامات فردی خوبی نیز صورت گرفته است.

مسئولان به مردم گزارش دهند که در حوزه مبارزه با فساد چه عملکردی داشته اند

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی قابل نقد است و این جلسه می‌تواند فتح بابی باشد تا مسئولان به مردم گزارش دهند که در حوزه مبارزه با فساد چه عملکردی داشته اند، عنوان کرد: این اتفاق زمینه اعتماد مردم را فراهم کرده و آن را تقویت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مهم مطالبه گری برای مبارزه با فساد است تا مسئولان به مردم پاسخگو باشند، ادامه داد: امیدواریم حداقل در استان همدان همه مسئولان و متولیان مبارزه با فساد در مقابل مردم پاسخگو بوده و به جامعه گزارش دهند.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه در مبارزه با مفسد رأفت ممکن نیست، اضافه کرد: نباید مفسدین در عرصه‌های مختلف احساس امنیت کنند بنابراین وقتی مردم مطالبه گری کرده و مسئولان پاسخگو باشند، زمینه مناسب برای مقابله با مفسدان فراهم می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

سه روایت نجفی در خصوص استفاده از سلاح

خروج دومیلیون تن گندم ازچرخه خریدتضمینی/قیمت کشاورزان رافراری داد

انتصاب رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی(ره)

حماس در قلب حرکت فلسطین قرار دارد

خبرهای خوش برای پیشکسوتان ورزش ایران/ سه محور در دستور کار

مذاکره باشگاه استقلال با هافبک برزیلی/ کانسین چهارشنبه تست می‌دهد

تیروکمان برای المپیک حداکثر دو سهمیه می‌گیرد/ به نعمتی امیدواریم

کاهش 15 درصدی صادرات زعفران/افت قیمت‌ها در بازار

درخواست افزایش قدرت خرید کارگران روی میز شورای عالی کار

ماجرای سهام در وثیقه خودروسازان چیست؟

اصرار دولت برای یک تصمیم غلط راه به کجا خواهد برد؟

صدور یک‌روزه ضمانت‌نامه‌های بانکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

3 سامانه پایش فضایی پدیده های زیست محیطی رونمایی شد

نظام ارزیابی محصولات امنیتی خارجی بروزرسانی می‌شود

رویداد «مدیران جوان» ویژه دانش آموزان نخبه‌ مدارس صدرا برگزار شد

آوینی پاسبان رؤیای انقلاب اسلامی است

ترکیب اکران تازه می‌شود/ نمایش 10 هفته‌ای «شبی که ماه کامل شد»

دیدار زمستانی با «دکتر نون» در تالار وحدت/ 12 سال پیگیر بودم

رغبتی برای فیلمسازی در حوزه کودک نمانده است/ سهل‌انگاری در اکران

کمدین هندی روی صحنه جان باخت/ اشتباه تماشاگران

حمایت مجلس از اقدام سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی

کشتی ایرانی توقیف شده در جبل الطارق هرچه سریعتر آزاد شود

احتکار مسکن بسیار بالاست / وزرا پاسخگو باشند

فعالیت زودهنگام انتخاباتی خلاف قانون است/ شورای نگهبان رسیدگی کند

مقاومت تضمین کننده پیروزی بر اشغالگران قدس شریف است

«اینستکس» بسته‌ای حقارت‌آور است/ از سخنان روحانی تعجب کردیم

سه کارگروه ویژه بین دولت و مجلس تشکیل شد

ابراز تمایل پاکستان وافغانستان برای بازگشایی «بانک مشترک»

تیروکمان برای المپیک حداکثر دو سهمیه می‌گیرد/ به نعمتی امیدواریم

پیروز قربانی بهترین تصمیم را گرفت/ رفتن بعضی به سود استقلال شد

علیرضا رضایی از سرمربیگری تیم کشتی امید استعفا کرد

اسناد به جامانده از کاشانی و مصدق سوخت

مسئولان فرودگاه‌ها نقشه‌های مالکیت را ارائه دهند

نواختن زنگ خطر اجتماعی کشور به دست بحران رشد سالمندی

دستگیری 15 خرده فروش و فروشنده اصلی مواد مخدر

بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی شد/مراسم معارفه اول مرداد

تحول با سرعت و وسعت فراگیر در وزارت علوم پیگیری می شود

برگزاری مجدد انتخابات نشریات دانشگاهی منتفی شد

اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد

طراحی سامانه‌ ارتباط با صنعت برای کاهش اثرات تحریم

نگرانی وزیر از عدم تخصیص به موقع بودجه تعمیر و تجهیز خوابگاه ها

برگزاری همایش ملی «مقاومت اسلامی از نگاه قرآن»

متخلق شدن مبتنی بر روش‌های تجویزی است نه توصیفی

تفاوت تربیت دینی با آموزش دینی/ لزوم سواد دینی در کار رسانه‌ای

آرمان‌خواهی بدون توجه به واقعیت، تحجر در انقلابی‌گری است

برخی خصوصی‌سازی‌ها با ورود وزارت اطلاعات لغو شد

رادار TMA بعنوان پشتیبان فرودگاه‌های مهرآباد و امام نصب شد

مجمع عمومی «خانه سینما» و یک چالش قانونی/چند صنف «کدشناسه» دارند؟

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی کاهش یافت/قیمت به 11650 تومان رسید

مهمترین رفت و آمدهای علمی ایران با خارجیها