آخرین مطالب

هفته دولت بسترساز توسعه همدان/705 طرحی که 1233 شغل به همراه دارد مجله تبسم مهر

هفته دولت بسترساز توسعه همدان/705 طرحی که 1233 شغل به همراه دارد

  بزرگنمایی:

خبرنگارتبسم مهر هفته اول شهریورماه به یاد شهیدان رجایی و باهنر و خون پرجوششان به اسم «هفته دولت» نام گرفت تا مسئولان به یاد داشته باشند که تکیه مسئولیتشان به خون شهدا است.

هفته دولت از یکسو فرصتی برای بازنگری در یکسال خدمات مدیران و از سویی دیگر زمانی برای رمزگشایی از پشتیبانی و مقاومت مردمی است که با تحمل همه کاستی‌ها به امید اصلاح امور همچنان پشتیبان نظام هستند.

امسال نیز طبق روال هر سال برگزاری برنامه‌هایی برای گرامیداشت هفته دولت در استان همدان برنامه ریزی شده بود به طوری که در نخستین روز از هفته دولت استاندار همدان به اتفاق مدیران و مسئولان پس از حضور در گلزار شهدا و تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا نشستی با امام جمعه همدان برگزار و برنامه‌های این هفته را تشریح کرد.

برنامه‌های حضور مدیران ارشد و میانی مجموعه استانداری همدان برای برگزاری برنامه‌های هفته دولت به شهرستان‌های استان ادامه داشت تا اینکه چهارم شهریور ماه و در همان روزهای ابتدایی هفته دولت؛ همدان میزبان وزیر اطلاعات بود که در مراسم گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر سخنرانی داشت.

وزیر اطلاعات در این مراسم با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری خطاب به مسئولان تأکید کرد: هفته دولت فرصتی مناسب برای مسئولان به‌عنوان خدمتگزاران مردم است تا در این هفته، عملکردهای یک‌ساله خود را مرور کرده، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنند و در مسیر آسیب‌زدایی در جهت خدمت به مردم پیش روند و پیوند مردم و خدمتگزارانشان مستحکم شود.

مسئولان باید حق مردم و مردم حق مسئولان را ادا کنند

حجت الاسلام محمود علوی با تأکید بر اینکه مسئولان باید حق مردم و مردم حق مسئولان را ادا کنند، خاطرنشان کرد: وظیفه دولت و حکومت، خدمت به مردم است و وظیفه مردم در این راه، همراهی و حمایت است به‌نوعی که در برابر توطئه دشمن و فشارهای وارد آمده از سوی آن، ایستادگی و مقاومت داشته باشند تا دشمن نتواند اراده سیاسی خود را بر مردم، حکومت و دولت وارد آورد.

حجت‌الاسلام علوی هفته دولت را بهانه‌ای برای تجدید پیوند بین مردم و حکومت و حکومت و مردم برشمرد و یادآور شد: هفته دولت، فرصتی برای تجدید و استحکام این پیوند است و مسئولان باید آهنگ دوباره و فصلی نو از مجاهدت را آغاز کنند و مردم نیز در این مسیر با حمایت‌هایشان دل مسئولان را در خدمت‌رسانی گرم نمایند تا کشورمان روزگاری بهتر بیابد.

اما نگاهی به پروژه‌های پیش بینی شده و یا بهره برداری شده در استان همدان نشان دهنده آن است که تلاش‌ها برای به ثمر رساندن برنامه‌ها همچنان ادامه دارد هر چند در مسیر سختی‌ها و دشواری‌هایی نیز وجود دارد.

همزمان با هفته دولت امسال 705 طرح با اعتبار حدود 11 هزار میلیارد ریال در استان همدان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده استطبق گفته استاندار همدان همزمان با هفته دولت امسال 705 طرح با اعتبار حدود 11 هزار میلیارد ریال در استان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده به طوری که به دنبال بهره برداری از این طرح‌ها یک هزار و 233 شغل در این استان ایجاد خواهد شد.

سید سعید شاهرخی با بیان اینکه بخشی از این پروژه‌ها مربوط به امور عمرانی در سطح استان و بخشی هم اختصاصی و مختص به پروژه‌های اقتصادی است، عنوان کرده است: پروژه‌های عمرانی شامل 606 پروژه و پروژه‌های اقتصادی 99 پروژه است.

شاهرخی معتقد است: برای توسعه باید برنامه مدون داشت و جذب سرمایه گذاری را نخستین اولویت برای توسعه می‌داند که بر اساس آن استان همدان برای توسعه در مدت سه سال آینده نیازمند 150 هزار میلیارد ریال اعتبار است.

استاندار همدان دومین اولویت را توسعه، تسهیل و رفع موانع صنعت استان عنوان کرده و با بیان اینکه به دنبال احیای نزدیک به یک هزار واحد فعال، نیمه فعال، تعطیل شده و واحدهای قابل ارتقا هستیم، تاکید دارد: با وجود تمام مشکلات موجود، استان همدان به عنوان یک کارگاه بزرگ زمینه‌های ایجاد اشتغال را دارد و در حوزه راه بیش از 10 طرح مهم ملی در دست اجرا داریم که زیرساخت‌های استان را متحول می‌کند.

یک هزار هکتار فضا در منطقه ویژه اقتصادی آماده سرمایه گذاری است

وی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار هکتار فضا در منطقه ویژه اقتصادی آماده سرمایه گذاری است، گفت: در کل کشور چهار شهرک برای راه اندازی شهرک‌های فناوری‌های تک تخصیص اعتبار شده که یکی از آن در همدان است که امیدواریم با استفاده از آن علم را به ثروت تبدیل کنیم.

شهرک بنکداری همدان نیز به عنوان بار انداز غرب کشور از پروژه‌های خوش آینده همدان است که حتی می‌تواند اقلام مورد نیاز کشورهای همسایه غرب کشور را تأمین کند.

اما در نگاهی به وضعیت شهرستان‌های استان همدان و برنامه‌های اجرا شده طی هفته دولت؛ اسدآباد شرایط قابل قبولی دارد به طوری که طبقه گفته فرماندار اسدآباد امسال و در هفته دولت 37 طرح در این شهرستان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

مجید درویشی با بیان اینکه اعتبار این طرح‌ها افزون بر 237 میلیارد و 701 میلیون ریال بوده است، اظهار داشت: از مجموع این طرح‌ها 29 طرح با اعتباری افزون بر 203 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی 7 طرح نیز با اعتباری افزون بر 34 میلیارد و 700 میلیون ریال آغاز شد که این طرح‌ها در زمینه صنعتی، بهداشتی، کشاورزی، خدماتی و گردشگری هستند.

راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در روستای ملحمدره

بهسازی چند روستا، راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در روستای ملحمدره، ساخت گلخانه، چند سامانه آبیاری نوین، تکمیل استخر مجموعه ورزشی آزادی و ثمر دادن 2 واحد گاوداری برخی از طرح‌های یاد شده هستند.

همچنین کلنگ ساخت 7 طرح که بیشتر ساخت مدرسه و گازرسانی روستایی است به زمین زده شد که برای این تعداد 34 میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده است.
افزون بر طرح‌های عمرانی 11 برنامه فرهنگی و ورزشی شاخص نیز در شهرهای اسدآباد وآجین و روستاهای بزرگ با مشارکت مردم اجرا شد.

اجرای 49 طرح با 123 میلیارد تومان اعتبار در نهاوند

فرماندار شهرستان نهاوند نیز با بیان اینکه در هفته دولت 49 طرح عمرانی با اعتبار 123 میلیارد تومان در این شهرستان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد، افزود: همزمان با هفته دولت 43 طرح عمرانی با 79 میلیارد و 415 میلیون تومان اعتبار در نهاوند افتتاح و عملیات اجرایی 6 طرح دیگر با 40 میلیارد و 376 میلیون تومان آغاز شد.

مراد ناصری گفت: این طرح‌ها شامل 7 طرح در حوزه عمران شهری و روستایی، 6 طرح در حوزه کشاورزی، 3 طرح در حوزه صنعت، 3 طرح در حوزه گردشگری، 12 طرح در حوزه خدمات، 9 طرح در حوزه مخابرات، 2 طرح در حوزه سلامت و 4 طرح در حوزه‌های ورزش، آموزش و حمایتی است.

فرماندار شهرستان نهاوند در خصوص آغاز عملیات اجرایی 6 طرح عمرانی نیز گفت: در این هفته عملیات اجرایی 6 طرح با اعتبار 40 میلیارد و 376 میلیون تومان آغاز شد.

وی عمده‌ترین این طرح‌ها را توسعه طرح گلخانه‌ای روستای علمدار در زمینی به مساحت 14 هکتار و تعریض راه ارتباطی سه‌راهی دهفول، برزول و فارسبان برشمرد.

ملایر بیش از نیمی از طرح‌های هفته دولت در استان همدان را به خود اختصاص دادوضعیت افتتاح و کلنگ زنی طرح‌های عمرانی خدماتی در شهرستان ملایر نیز تا حدودی قابل قبول بوده به طوری که طبق گفته فرماندار ویژه ملایر این شهرستان بیش از نیمی از طرح‌های هفته دولت در استان همدان را به خود اختصاص داد و از نظر تعداد طرح‌های قابل افتتاح و حجم سرمایه گذاری در این ایام از شهرستان‌های نخست استان همدان بود.

قدرت الله ولدی عنوان کرد: همزمان با ایام هفته دولت 130 طرح عمرانی، تولیدی و اقتصادی با اعتباری افزون بر 6 هزار و 615 میلیارد ریال بهره برداری و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

وی افزود: از این تعداد 117 طرح با اعتبار 2 هزار و 150 میلیارد ریال افتتاح و عملیات اجرایی 13 طرح با اعتبار سه هزار و 970 میلیارد ریال آغاز شد.

معاون استاندار همدان اضافه کرد: همچنین 4 طرح بزرگ عمرانی و تولیدی با اعتبار 500 میلیارد ریال و اشتغالزایی 190 نفر نیز به زودی با حضور یکی از مسئولان کشوری بهره برداری می‌شود.

ولدی ادامه داد: در طرح‌های اقتصادی مقاومتی نیز از 28 طرح استان 14 طرح مربوط به ملایر است که همت خود را برای تکمیل این طرح‌ها گذاشته‌ایم.

بهار نیز به عنوان یکی دیگر از شهرستان‌های استان همدان سهمی در پروژه‌های پیش بینی شده هفته دولت داشت به طوری که فرماندار بهار عنوان کرد: همزمان با هفته دولت در این شهرستان 94 طرح با اعتباری افزون بر 416 میلیارد ریال بهره برداری شد.

احسان قنبری با بیان اینکه در این هفته عملیات اجرایی 9 طرح با اعتبار 34 میلیارد ریال آغاز شد، اظهار داشت: طرح‌های افتتاحی در حوزه کشاورزی، بهداشت، برق، گاز، آموزش، توسعه خدمات شهری و روستایی، بنیاد مسکن، آبفای شهری، صنعت، رفاه و تأمین اجتماعی، میراث فرهنگی، بهداشت و درمان بود.

فرماندار بهار از کلنگ زنی کتابخانه در پارک شهرک فرهنگیان بهار در هفته دولت خبر داد و گفت: زمین این طرح توسط شهرداری بهار تأمین شده و به صورت سرمایه گذاری خیری احداث می‌شود.

وی اظهار داشت: طبق سند راهبردی توسعه استان همدان در برنامه سه ساله در مجموع تعهد ایجاد اشتغال برای شهرستان بهار به صورت میانگین یک هزار و 349 نفر به صورت سالانه خواهد بود و در مجموع چهار هزار و 49 اشتغال با سرمایه گذاری 11 هزار و 480 میلیارد ریال در شهرستان بهار تحقق می‌یابد.

شهرستان رزن نیز به عنوان یکی دیگر از شهرستان‌های استان همدان که به دنبال توسعه و پیشرفت اجرا طرح‌های عمرانی را در برنامه قرار داده در هفته دولت امسال طرح‌هایی را به افتتاح رساند.

86 طرح با اشتغالزایی برای 106 نفر در رزن بهره برداری شد

فرماندار رزن در این خصوص عنوان کرد: 86 طرح با اشتغالزایی برای 106 نفر همزمان با هفته دولت در این شهرستان بهره برداری شد.

سیدرضا سلامتی با اشاره به اینکه با جذب 30 میلیارد و 500 میلیون تومان در حوزه اشتغال روستایی شهرستان رزن رتبه دوم استان همدان را از آن خود کرده است به پروژه‌های شهرستان رزن شامل بیمارستان قابل افتتاح تأمین اجتماعی، بیمارستان 150 تختخوابی با 20 درصد پیشرفت، پروژه خرس سفید شمال و فولاد و کریدور و کنارگذرها که در حال فعالیت هستند، اشاره کرد و گفت: 14 واحد صنعتی شهرستان تعطیل بود که طی یکسال گذشته 7 واحد را راه اندازی کردیم.

فرماندار شهرستان رزن با اشاره به افتتاح بیش از 80 پروژه در شهرستان رزن و بیان اینکه تا پایان برنامه ششم موظف هستیم 20 هزار شغل در استان ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: سهم شهرستان رزن اشتغالزایی سالانه 765 نفر است که 72 درصد این تعهد در سامانه رصد به بار نشسته است.

فرماندار تویسرکان نیز در خصوص برنامه‌های هفته دولت در این شهرستان گفت: 74 طرح عمرانی با 510 میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت در این شهرستان بهره برداری و عملیات اجرایی آغاز شد.

سید رسول حسینی افزود: از این تعداد عملیات اجرایی 19 طرح با 170 میلیارد ریال اعتبار آغاز و 55 طرح نیز با اعتباری بالغ بر 340 میلیارد ریال بهره‌برداری شد.

وی با اشاره به آغاز ساخت و ساز و جا نمایی طرح بزرگ روستای جدید برفیان گفت: این طرح با واگذاری 44 قطعه به مردم کار خود را آغاز کرد.

درگزین نیز به عنوان شهرستان تازه تأسیس استان همدان سهمی در طرح‌های هفته دولت داشت و فرماندار درگزین در این خصوص گفت: همزمان با هفته دولت 48 طرح عمرانی در این شهرستان بهره برداری و عملیات اجرایی 4 طرح آغاز شد.

علی اصغر ناظری پور بیان کرد: برای بهره برداری از طرح‌های حوزه اقتصادی، کشاورزی، راهداری و خدمات هفته دولت شهرستان درگزین 500 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی روکش آسفالت امیریه به سمت قروه، سیستم فاضلاب شهر کرفس و پخش آسفالت در معابر 10 روستا را از جمله طرح‌های مهم شهرستان درگزین برشمرد.

فرماندار درگزین بیان کرد: اجرا و بهره برداری این طرح‌ها در تمامی نقاط درگزین یکی از مسائل مهم طرح‌های هفته دولت این شهرستان بوده است.

وی اجرای 2 کیلومتر فیبر نوری و 10 هکتار جنگل کاری توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری را از دیگر طرح‌های هفته دولت امسال عنوان کرد.

افتتاح 115 پروژه به ارزش 173 میلیارد تومان در شهرستان کبودرآهنگ

افتتاح و آغازبکار 115 پروژه به ارزش 173 میلیاردتومان در شهرستان کبودرآهنگ همزمان با هفته دولت نیز از برنامه‌های این ایام در استان همدان بوده است.

فرماندار کبودرآهنگ با بیان اینکه با افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های هفته دولت در شهرستان اشتغالزایی خوبی ایجاد خواهد شد، عنوان کرد: شهرستان کبودرآهنگ با وحدت و همدلی در مسیر پیشرفت است.

فرماندار فامنین نیز با بیان اینکه در هفته دولت امسال بیش از 66 پروژه با اعتباری بالغ بر 235 میلیارد ریال در این شهرستان کلنگ زنی شد و به بهره برداری رسید، گفت: بیشتر طرح‌ها در حوزه خدماتی و کشاورزی بوده است.

پروژه‌های شهرستان همدان نیز به لحاظ تعداد قابل توجه بود به طوری که 121 پروژه و طرح عمرانی، خدماتی و اقتصادی در ایام هفته دولت با 117 میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

چند طرح بزرگ نیز در سطح شهرستان همدان مدنظر داریم که تا پایان سال با حضور مقامات کشوری به بهره برداری می رسندفرماندار همدان با بیان اینکه چند طرح بزرگ نیز در سطح شهرستان همدان مدنظر داریم که تا پایان سال با حضور مقامات کشوری به بهره برداری می رسند، گفت: تعهد اشتغال شهرستان همدان در سال 98 ایجاد شغل برای 6 هزارو 211 نفر است که تا کنون 48 درصد آن محقق شده است.

حسین افشاری با بیان اینکه یکی از مطالب و خواست عمومی مردم بهسازی روستاها است، گفت: سال گذشته خدمت زیربنایی در روستاها به اندازه کافی انجام شده و امروز ضرورت ساماندهی داخل روستا و اجرای طرح‌های و بهسازی است.

نگاهی به اخبار و گزارش‌های منتشر شده در سال گذشته پیرامون پروژه‌ها و اقدامات انجام شده در هفته دولت بیانگر آن است که هفته دولت سال گذشته 520 پروژه با 705 میلیارد تومان اعتبار افتتاح و کلنگ زنی شد که اعتبار پروژه‌های افتتاحی 586 میلیارد تومان و اعتبار پروژه‌های کلنگ زنی نیز 119 میلیارد تومان بوده است.

مقایسه آنچه در هفته دولت امسال رخ داد با آنچه در سال گذشته شکل گرفت بیانگر افزایش 185 پروژه در تعداد پروژه‌های افتتاحی و کلنگ زنی است که به نوعی تلاش برای توسعه استان را بیان می‌کند.

هرچند نمی‌توان تأثیر این‌چنین طرح‌هایی را در روند توسعه کتمان کرد اما باید سعی شود پروژه‌ها از مسیر تکراری خارج و به سمت اجرای پروژه‌های قابل توجه که سهم شاخصی در ایجاد اشتغال دارند برود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

اربعین رمز استمرار حرکت امام حسین(ع) است

شعر خوانی شاعران ایران در دومین شب شعر مقاومت

پهپاد سمپاش و کودپاش یک مخزنه ساخته شد

آخرین وضعیت اجرای پروژه پل گیشا

هند اعلام کرد که با ضوابط کشورهای درحال توسعه هم‌خوانی دارد

قیمت دلار آمریکا امروز به 11هزار و450 تومان رسید

برای پرسپولیس فقط 4 هزار بلیت بازی با استقلال باقی مانده است

ایران موفق‌ترین کشور در مبارزه با دزدان دریایی است

وقوع تیراندازی در شهر لیون فرانسه

زیر بار مذاکره با آمریکا نمی‌رویم

حساب بانکی یارانه‌بگیران چک می‌شود؟

قبض کاغذی تلفن ثابت هم حذف می‌شود

تفاوت‌های بودجه‌ای در ایران و آمریکا

نگاهی به نشست‌های ادبی در کافه‌ها

مهمترین خبرهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

معاینه فنی خارج از نوبتِ سرویس مدارس تهران در سه مرکز

وقوع تیراندازی در نزدیکی کاخ سفید

اسامی نفرات راه یافته به نیمه نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان

چرا برخی پایان «هیولا» را دوست نداشتند؟

در بنیاد مستضعفان وظیفه داریم، حق به حق دار برسد

جشنواره فرهنگی - هنری عشایر برگزار می‌شود

موفقیت محققان کشور در بومی‌سازی مبدل‌های حرارتی گرافیتی

اتریشی‌ها هنر ایرانی را به تماشا گذاشتند

ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست

تشکیل شورای عالی کار با هدف تامین مسکن کارگران

ابتلای 13.8 درصد معتادان تزریقی به ایدز

آخرین اخبار از نتایج انتخابات اسرائیل

اطری در ثانیه پایانی سهمیه المپیک گرفت

ظرفیت پارکینگ شلمچه و چذابه 2 برابر می‌شود

تمرین مشترک نیروی‌هوایی ارتش و سپاه در بندرعباس

اختصاص 4درصد از اعتبارات پروژه‌های بزرگ نفتی برای طرح های عمرانی

ساقط کردن پهباد آمریکایی جشن ملی می خواست نه برجام

درگیری شدید پلیس عراق با داعش در جنوب کرکوک

مقایسه ظریف از ارزش خون و نفت عرب برای آمریکا

علیرضا کریمی با اقتدار استارت زد

گرانفروشی کارخانجات رب در سایه سکوت دستگاه های نظارتی

جهش بیش از 1 درصدی قیمت نفت با بازگشت نگرانی‌ها از تولید سعودی

کیفیت هوای تهران اعلام شد

اولین کنفرانس علمی مدیریت تالاسمی برگزار شد

ناسا هم لندر هندی را پیدا نکرد

نرخ اجاره خوابگاه‌های «دولتی» و «نوبت دوم» دانشگاه خواجه نصیر

ظهور در گرو رشد عقلی مردم است

برگزاری همایش ملی بررسی اندیشه‌های تفسیری آیت‌الله جوادی‌ آملی

تسلیت معاون امور هنری ارشاد برای درگذشت مسعود عربشاهی

آئین نامه شواری فرهنگ عمومی کشور اصلاح می شود

تعیین تکلیف قراردادهای موقت ظرف سه سال

«فیلتر دوده» داخلی سازی شود

بزرگترین آتشفشان قمر"آیو" مشتری به زودی فوران می‌کند

پاداش قهرمانی در المپیک ناشنوایان؛ فقط 2 سکه!

نماینده سابق مجلس : نیازی به ارتباط با آمریکا نداریم