آخرین مطالب

رشد اعطای تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان دانش بنیان

رشد اعطای تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان

  بزرگنمایی:

به گزارش تبسم مهر دکتر سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی  در خصوص عملکرد یک ساله صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: طی یک سال اخیر خدمات اعطا شده به شرکتهای دانش بنیان رشد قابل توجهی داشته است.

رشد 4 برابری اعطای تسهیلات دانش بنیان

وی خاطر نشان کرد: صف متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی با ابزارهای جدید طراحی شده در سال 98 شکسته شده به طوری که در سبد تسهیلات ارائه شده به شرکت‌های دانش بنیان از آذر ماه 97 تا پایان بهمن 98 در مجموع 2379 میلیارد تومان قرارداد منعقد و مبلغ 2005 میلیارد تومان نیز تسهیلات پرداخت شده است که این امر نشان دهنده رشد 4.2 برابری اعطای تسهیلات  است. 

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه تسهیلات پرداخت شده در این مدت از سه طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و سیستم منابع اهرمی ‌صندوق نوآوری نزد بانک‌های عامل صورت گرفته است، عنوان کرد: در این رابطه با همکاری 12 بانک بیش از سه برابر منابع اهرمی ‌به میزان 1519 میلیارد تومان با معرفی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات اعطا شده است.

وی تاکید کرد: همچنین با پرداخت 269 میلیارد تومان تسهیلات به 18 صندوق پژوهش و فناوری زمینه فعالیت گسترده این صندوق‌ها به عنوان عاملان صندوق نوآوری و شکوفایی در سراسر کشور فراهم شده است. 

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای صندوق نوآوری و شکوفایی در دوره جدید فعالیت هیئت عامل این صندوق، چابک‌سازی و بروکراسی‌زدایی از فرآیندهای ارائه خدمات و صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: این خدمت از جمله خدمات اولویت‌دار صندوق نوآوری و شکوفایی است که با تسهیل حضور شرکت‌های دانش بنیان در معاملات و مناقصات، زمینه تقویت توان تجاری شرکت‌های دانش بنیان را فراهم می‌کند.

ارائه ضمانت نامه بانکی به شرکتهای دانش بنیان 29 برابر گذشته

وی در خصوص کل مبلغ ضمانت‌نامه‌های صادر شده برای شرکت‌های دانش بنیان از آذر ماه 1397 تا پایان بهمن 98 گفت: این ضمانت نامه به ارزش 1085 میلیارد تومان بوده که این مبلغ بیش از 29 برابر کل عملکرد گذشته صندوق نوآوری و شکوفایی بوده است؛ صدور ضمانت‌نامه از طریق شبکه بانکی و مورد پذیرش تمامی ‌کارفرمایان با ایجاد شرایط ترجیحی برای شرکت‌ها انجام شده است.

وی تاکید کرد: فرآیندهای کاری مربوط به اعطای ضمانت‌نامه، بازنگری شده و میانگین زمان صدور ضمانت‌نامه به کمتر از یک هفته یعنی 25 درصد کمتر از زمان قبلی در دوره‌های گذشته کاهش یافته است.

سرمایه‌گذاری بیش از 148 میلیارد تومانی برای شرکتهای دانش بنیان

ملکی فر در ادامه با اشاره به مدل سرمایه گذاری در صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در دوره جدید هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، مدل سرمایه‌گذاری مستقیم بازنگری شده و مدل هم‌سرمایه‌گذاری و ضمانت سرمایه‌گذاری جایگزین آن شده است به طوری که در یک سال اخیر پس از بازنگری و طراحی مدل‌ها، در تاسیس 6 نهاد مالی خطرپذیر مشارکت و هم‌سرمایه‌گذاری در سبد 3 صندوق پژوهش و فناوری تصویب شده است. 

وی افزود: بر اساس آخرین گزارش در صندوق نوآوری و شکوفایی میزان سرمایه‌گذاری در دور جدید هیئت عامل صندوق، 148 میلیارد و 51 میلیون تومان بوده است.

ملکی فر  عنوان کرد: منظور از سرمایه‌گذاری و مشارکت در طرح‌ها، تأمین سرمایه لازم برای شرکت‌های دانش بنیان و نوآور و مشارکت در سود یا زیان احتمالی این شرکت‌ها است. در سرمایه‌گذاری تعهدی برای بازپرداخت منابع دریافتی وجود ندارد و بدیهی است وثیقه‌ای نیز برای اصل یا فرع مبالغ تخصیص داده شده اخذ نخواهد شد. در این چارچوب صندوق در سود و زیان احتمالی برابر با سهم‌الشرکه خود سهیم است.

ملکی فر در خصوص مدل توانمد سازی صندوق نوآوری و شکوفایی نیز افزود: پرداخت کمک بلاعوض برای اخذ استانداردها و تاییدیه‌های داخلی و بین‌المللی، ثبت پتنت و حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و اعزام و پذیرش هیئت‌های تجاری از جمله خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی برای توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان در دوره جدید فعالیت هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی است. در دور جدید هیئت عامل خدمات توانمندسازی بیشتر و متنوع‌تر دنبال شده است. 

انعقاد تفاهم نامه های بیش از 4میلیارد تومانی

به گفته معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، خدمات توانمندسازی در سه بخش شبکه‌سازی و تبادل فناوری، شرکت در نمایشگاه‌ها و آموزش و مشاوره است.

وی افزود: گزارش عملکرد صندوق نوآوری وشکوفایی تا پایان بهمن 98 نشان می‌دهد که به صورت میانگین هر دو روز یک رویداد فناورانه در صندوق برگزار شده است، به این معنی که در بخش شبکه‌سازی و تبادل فناوری، 936 شرکت مشارکت داشتند و 12رویداد برگزار شده و 148 خریدار بزرگ برای محصولات شرکت‌های دانش بنیان تقاضا داشته‌اند و 4674 میلیارد تومان تفاهم‌نامه و قرارداد امضا شده است. 

وی افزود: 1070 شرکت از خدمات حضور در نمایشگاه‌های صندوق نوآوری و شکوفایی در دور جدید هیئت عامل استفاده کرده‌اند و در 199 نمایشگاه حضور داشتند که از این تعداد 33 حضور نمایشگاهی به صورت پاویون شرکت‌های دانش بنیان بوده است و 17 هیئت تجاری پذیرش یا اعزام شده‌اند.

معاون توسعه نوآوری صندوق نواوری و شکوفایی اضافه کرد: علاوه بر آن 2349 شرکت نیز از خدمات آموزش و مشاوره صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کرده‌اند که این میزان شامل 23 هزار و 610 نفر ساعت آموزش، 1241 جلسه مشاوره و 43 جلسه عارضه‌یابی بوده است. 

حمایت از فناوریهای آینده

وی با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: مشارکت در حل مسائل اجتماعی، مشارکت در حل مسائل راهبردی، کمک هزینه تحقیق و توسعه و حمایت از فناوری‌های آینده از برنامه‌های آینده این صندوق برای تامین مالی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است. 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

ورکشاپ یکروزه سایکودرام (تئاتر درمانی) پنجشنبه یک خرداد برگزار شد.

ورکشاپ یکروزه سایکودرام (تئاتر درمانی) پنجشنبه یک خرداد برگزار میشود.

جنگ خاموش - 16| نقشه خوانی تلاش آمریکا برای حذف ایران از تجارت جهانی گاز/دیپلماسی ما کجای کار است؟

حاشیه‌نگاری‌های مجلس دهم (2) | سیلی و سلفی حقارت/ دفاع شخصی در خانه ملت!

باید سنگینی بار دولت را از دوش مردم برداریم

تاکید روحانی بر ضرورت کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش نرخ ارز

لاریجانی از عملکرد 4 ساله مجلس دهم گزارش می دهد

نماینده مجلس: دولت حق تصاحب سهام مردم را ندارد

افزایش کم سابقه حجم آب دریاچه «چورت»

آغاز پروازهای فوق العاده جنوب و شرق اروپا و قطر به ایران از فردا

مرگ های کرونایی بعد از 55 روز به کمتر از 50 مورد رسید

آثار برگزیده جشنواره مجازی آئین‌های سنتی نوروز اعلام شد

ناگفته‌های «زیرخاکی»؛ از ممیزی تا غرور ملی

از حیات شگفت انگیز تا تئوریسین خشونت

زمزمه‌های تغییر زمان مجدد آزمون‌های سراسری

پایش ماهانه مساحت آب سدهای مهم کشور با فناوری سنجش از دور

دو خطر مهم شیوع کرونا

ثبت 976 مورد جدید کرونا

بارش پراکنده باران در محور هراز

بانک‌ها حق درخواست بیش از یک ضامن برای وام ازدواج را ندارند

بورس مستقل املاک و مسکن راه اندازی می‌شود

تسه به کانال 50 هزار تومان بازگشت

کار در سپاهان فرصت استثنایی است

کارگران اجازه ندادند خواب آمریکا تعبیر شود

ایران اقدام جنایتکارانه داعش علیه «الحشد الشعبی» را محکوم کرد

برگزاری راهپیمایی روز قدس بستگی به شرایط کشور در کرونا دارد

مدارس درمناطق کم‌خطر بازگشایی می‌شود

پساکرونا؛ دوران بروز قدرت‌های جدید و تغییر موازنه

فاصله‌گذاری اجتماعی در حمل‌ونقل عمومی همدان از حرف تا عمل

پشت پرده لایو شاخ‌های مجازی چه می‌گذرد؟

از فینال مسابقه "خونه مونی" تا سوپرایز ویژه عید فطر شهرداری تهران

معلمی بدون مرز

آموزش مجازی معلمان

کشت گیاهان دارویی در استان سمنان 55 درصد افزایش یافت

نمی‌توان حزب‌الله لبنان را نابود کرد

دغدغه مهم دولت حل مشکلات فرهنگیان است

برای بازگشت به سالن تمرین عجله ندارم

فوتبال متعلق به قشر فقیر است

مشمولان سهام عدالتی که کدبورسی ندارندبایددرسایت سجام ثبت نام کنند

تولید ٨ میلیون تن چغندر قند در سالجاری محقق نمی شود

تاکید رئیس قوه قضائیه بر پیگیری قانونمند مطالبات کارگری

کاهش 20 درصدی اهدای خون در ماه رمضان

ظرفیت ایجاد 5 کارخانه نوآوری در تهران

تقویم جدید آزمون‌های ملی هفته آینده به ستاد کرونا پیشنهاد می‌شود

چهره شهید مطهری چگونه برای ما ترسیم شده است؟

معرفت امام در آموزه‌های اسلامی

«هرکول» هم زنده می‌شود

ابعاد تازه‌ای از قاچاق کتاب

پروژه «تئاتر آنلاین» چگونه شکل گرفت

مرزبندی و التقاط‌ستیزی؛عامل شهادت مطهر