آخرین مطالب

باز شدن مرزها از اول تیر فرهنگی و هنری

باز شدن مرزها از اول تیر

  بزرگنمایی:

به گزارش تبسم مهر  در این هفته از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر رسید که هتل‌های کپسولی وارد ایران شد در این باره هادی سجادی راد مدیر گردشگری و صنایع دستی این کانون با بیان اینکه یک نمونه هتل کپسولی از چین برای الگوبرداری وارد و رونمایی شد گفت: قرار است 200 نمونه دیگر از این اقامتگاه برای استفاده در بیمارستان یا اکوکمپ‌ها ساخته شود.

هادی سجادی راد مدیر گردشگری و صنایع‌دستی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی ایران درباره ورود یک نمونه از هتل کپسولی از چین به ایران که توسط این کانون انجام شد گفت: این یک نمونه وارد شده از هتل کپسولی است اولین بار در سال‌های حدود 1960 توسط ژاپن طراحی شده بود و در سال‌های بعد در کشورهای دیگر نمونه‌هایی از آن ساخته شد. این نمونه هم از کشور چین به ایران وارد شد تا بتواند الگو برای ساخت 200 هتل کپسولی دیگر در ایران باشد.

وی گفت: قرار است بقیه این یونیت‌ها بومی سازی شده سپس به بهره‌برداری برسد. همچنین برای آنکه به سمت واردات نرویم و ظرفیت اشتغال در کشور را نیز نگیریم این نمونه وارد شد تا بتوان از آن هتل‌های کپسولی دیگری به کمک نیروهای توانمند ایرانی بسازیم. ما نمی‌خواهیم صفر تا 100 این ایده را به جای دیگری وابسته باشیم. در همه جای دنیا چنین ایده‌هایی به اشتراک گذاشته می‌شود ولی باید از پتانسیل داخلی برای گسترش آن استفاده کرد.

سجادی راد با بیان اینکه وزیر میراث فرهنگی از این هتل کپسولی در ساختمان وزارتخانه بازدید کرد گفت: قراراست در روزهای آینده با دو مجموعه‌ای که توانایی ساخت بخش‌هایی از آن را دارند صحبت کنیم. البته یک مجموعه واحد، تمام بخش‌های این اقامتگاه را نمی‌تواند بسازد. بنابراین باید با شرکت‌های مختلفی در این زمینه صحبت کنیم.‌

تلاش برای بازگشایی مرزها از تیر ماه

این هفته وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: تلاش می‌کنیم در صورت امکان از تیرماه مرزها برای ورود گردشگران خارجی به کشور باز شود.

علی‌اصغر مونسان در جلسه شورای هماهنگی تشکل‌های صنعت گردشگری که با حضور جمعی از مدیران این وزارتخانه، معاون گردشگری کشور، مدیران کل معاونت گردشگری، نمایندگانی از بخش خصوصی و مدیران تشکل‌های حرفه‌ای صنعت گردشگری در سالن فجر این وزارتخانه برگزار شد، با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا شرایط برای حضور مجدد گردشگران خارجی در کشور فراهم شود، افزود: تلاش می‌کنیم در صورت امکان از تیرماه مرزها برای ورود گردشگران خارجی به کشور باز شود. از چند هفته پیش که پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی هتل‌ها ابلاغ شد و با شروع دو تعطیلی در خردادماه و آغاز سفرهای داخلی شاهد همکاری بسیار خوبی از سوی بخش دولتی و خصوصی و نیز گردشگران و مسافران در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی بودیم که شرایط مساعد سفر را فراهم کرد.

آغاز پرواز تهران استانبول از 31 تیر

پرواز مستقیم تهران-استانبول که تحت تأثیر پاندمی کرونا متوقف شده بود، از تاریخ 31 تیرماه توسط یک ایرلاین ایرانی و یک ایرلاین ترک از سر گرفته می‌شود.

در حالی که ترکیه مرزهای هوایی خود را به دلیل پاندمی کرونا، از ابتدای اسفندماه امسال بسته بود، بعد از سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به ترکیه که در آن هیئتی از مقامات ارشد صنعت هوایی کشورمان نیز حضور داشتند، با ازسرگیری پروازهای مستقیم میان تهران-استانبول موافقت شد.

بر این اساس پروازهای مستقیم تهران-استانبول با حضور ایرلاین‌های ایرانی و ترکیه‌ای از 31 تیرماه شروع می‌شود؛ این در حالی است که تا پیش از این تاریخ، پروازهای استانبول از تهران به صورت غیر مستقیم و با پروازهای قطرایرویز از تهران-دوحه-استانبول و با قیمت‌های بین 10 تا 14 میلیون تومان (یک طرفه) انجام می‌شد.

قیمت بلیت پرواز ایرلاین ایرانی برای تهران-استانبول در 31 تیرماه، در حال حاضر 1.4 تا 1.5 میلیون تومان و ایرلاین ترک نیز از 1.9 تا 3.6 میلیون تومان (فقط یک طرفه) است.

هتلها گران نمی‌شوند

این هفته جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران کشور درباره افزایش نرخ اتاق هتل‌ها در ایامی که فعالیت مراکز اقامتی به رغم شیوع ویروس کرونا مجاز شده است گفت: با وجود اینکه به دلیل استفاده هتلداران از مواد گندزدا، تب سنج، چکاپ کامل کارکنان، ضدعفونی کردن اتاق‌ها و جانمایی تونل ضدعفونی حداقل 20 درصد به هزینه‌ها هتل‌ها اضافه شده است اما در حال حاضر تا مهر ماه سال 99 قصد افزایش نرخ نداریم. قبل از سال هم افزایش نرخ نداشتیم. فقط مهر سال 98 نرخ بالا رفت. حتی همان زمان هم برخی از هتل‌ها افزایش نرخ نداشتند. چون برایشان به صرفه نبود.

وی در ادامه گفت: اکنون ضریب اشغال هتل‌ها در برخی از استان‌ها کمتر از 10 درصد است و برخی از استان‌هایی که مسافر دارند این ضریب به کمتر از 40 درصد می‌رسد. فقط در برخی از مناطق مانند شمال کشور و یا جزیره کیش میزان اقامت مسافران خوب بود که ضریب هتل‌های آن‌ها هم به بالای 50 درصد نرسید. اکنون فعالیت هتل‌های کشور مجاز است منتها برخی از هتل‌ها خودشان نمی‌خواهند باز کنند.

وی با تاکید بر اینکه از لحاظ مقررات و ضوابط منعی برای فعالیت هتل‌ها وجود ندارد گفت: برای برخی از هتلداران بازگشایی مراکز اقامتی توجیه اقتصادی ندارد و معلوم نیست تا چه زمانی بسته خواهند بود. حداقل این را می‌دانیم که برخی از هتلداران در استان‌های گرمسیر تا مهر ماه باز نمی‌کنند مانند تعدادی از هتل‌های جزیره کیش که گفته‌اند فصل تابستان نیز مسافر کمی دارند و تا مهر ماه باز نمی‌شوند.

مجوز گردشگری کشاورزی صادر می‌شود

ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی پیرو برگزاری نشستی با ارگان‌های فرابخشی مرتبط از جمله «وزارت جهاد کشاورزی»، «سازمان حفاظت محیط‌زیست»، «بنیاد مسکن انقلاب اسلامی»، «امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور»، «مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب»، «اتاق بازرگانی» و نیز «معاونت سرمایه‌گذاری و امور مجلس وزارت» متبوع، گفت: با تصویب نهایی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی گردشگری کشاورزی، امکان صدور مجوز تخصصی برای اشخاص حقیقی و حقوقی که در راستای گردشگری کشاورزی فعالیت می‌کنند یا خواهند کرد محقق و بستر قانونی نظارت بر فعالیت و عملکرد فعالان دارای مجوز تخصصی نیز ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه گردشگری کشاورزی شاخه‌ای از گردشگری است که در آن، کارآفرینان کشاورزی و اعضای خانوار آن‌ها، خدماتی را برای فراهم شدن امکان مشارکت عملی و اقناع نیازهای بازدیدکنندگان در محیط‌های کشاورزی ارائه می‌کنند و گردشگران در ازای برخورداری از خدمات مذکور، هزینه‌ای را به کشاورز و خانوار وی می‌پردازند؛ گفت: فعالیت‌ها و برنامه‌های گردشگری کشاورزی به استناد ماده (1) آئین‌نامه «ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آن‌ها» مطابق بند (ج)، با موضوع «محیط‌ها و پارک‌های طبیعت‌گردی و گردشگری روستایی و عشایری» به عنوان یکی از اولویت‌های عملیاتی در برنامه‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته است.

ولی تیموری همچنین در جلسه‌ای که با نمایندگان تشکل‌های گردشگری و مدیران کل دفاتر معاونت گردشگری با موضوع تهیه برنامه‌ای قابل‌اجرا برای تحریک تقاضا در حوزه گردشگری در سالن خلیج‌فارس معاونت گردشگری برگزار شد، گفت: پیشنهادهایی برای اجرای یک برنامه کوتاه‌مدت در قالب تحریک تقاضا از سوی تشکل‌های گردشگری ارائه شد. البته برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت هم در نظر گرفته شده است.

او افزود: باید برنامه‌ای که تهیه و نوشته می‌شود، همراه با اقدامات عملی برای اعتمادسازی باشد. تهیه پروتکل‌ها، ترجمه، تهیه کلیپ و… را می‌توان در داخل این برنامه دید.

تیموری بیان کرد: موضوع بعدی که باید در این برنامه درنظر گرفته شود، تصویرسازی در کوتاه‌مدت است، باید نشان دهیم زمانی که یک گردشگر وارد کشورمان می‌شود چه اتباع خارجی و چه اتباع ایرانی، با اقداماتی که ما انجام می‌دهیم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خطری سلامت آن‌ها را تهدید نمی‌کند و ما به‌عنوان مقصد امن هستیم.

برگزاری ماهانه یک جشنواره گردشگری در هر استان

او از برگزاری ماهانه یک جشنواره گردشگری در هر استان خبر داد و تصریح کرد: دو پروتکل بهداشتی که ملی بوده و بر اساس استانداردهای بین‌المللی و پروتکل‌های سازمان جهانی گردشگری و سازمان بهداشت جهانی نوشته شده و مورد تأیید ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرار دارد و وزارت بهداشت نیز تصویب کرده است، باید ترجمه شود، 70 درصد آن نیز انجام شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

افزایش چشمگیر تولید لوازم خانگی در 9 ماهه امسال

آلودگی هوا در برخی مناطق تهران از 200 عبور کرد/اعلام شاخص شهرها

دربی نود و چهارم؛ ترکیب استقلال برای دیدار با پرسپولیس مشخص شد/ دیاباته روی نیمکت

در پذیرش‌های بدون کنکور؛ 530 هزار صندلی دانشگاه خالی ماند/ تمدید تکمیل ظرفیت هم جواب نداد

دربی نود و چهارم؛ ترکیب پرسپولیس مقابل استقلال مشخص شد

براساس داده‌های جدید هواشناسی؛ رکورد گرما در سال 2020 شکسته شد

تولید 120 هزار تن زیتون در کشور

دبیرخانه منتشر کرد؛ فهرست 62 فیلم راه‌ یافته به سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر

خطیب‌زاده در نشست خبری: کره جنوبی سریع‌تر پول ایران را بدهد/ بازرسان آژانس اخراج نمی‌شوند

آیت الله رئیسی؛ برای صدور حکم بازداشت ترامپ از دستگاه قضایی عراق تقدیر می‌کنیم

بازخوانی ماجرای واردات خون‌های آلوده از فرانسه

ضعف شبکه ملی اطلاعات در صیانت از کودکان

بودجه‌ دولت بیشترین عواید را نصیب دلال‌ها می‌کند/«برجام»مقدس نیست

زیبا‌ترین باغ‌های ایرانی را بشناسید+عکس

ناگفته‌های دردناک پدر و مادر‌هایی که دیگر فرزندانشان را ندیده‌اند؛ از سرنوشت معمایی ابوالفضل تا جستجو برای زهرای 2 ساله

چرا این روز‌ها شایعه فیلتر شدن لایو اینستاگرام مطرح است و آیا این امکان وجود دارد؟

واکنش احسان علیخانی به خودکشی مهمان «ماه عسل»

زمان واریز یارانه نقدی دی ماه اعلام شد

سخنرانی رهبر انقلاب در سالروز قیام 19 دی سال 1356 مردم قم

کرونای انگلیسی به ایران رسید/ آمار فوتی‌ها دورقمی شد

همه چیز درباره متفاوت‌ترین جشنواره «فیلم فجر»/ شگفت‌زده می‌شویم؟

هیات دیپلماتیک کره جنوبی به ایران سفر می کند

بانک مرکزی اعلام کرد مخالف واگذاری سهام ایران‌مال است

علی کریمی به تیم الدحیل قطر پیوست

صالحی: تولید کیک زرد امسال به 40 تن می‌رسد

در سخت‌ترین محور کربلای4 موفق‌بودیم/دو اتفاق مهم برای آغازکربلای5

واکنش ایران به حادثه دیروز فرودگاه عدن| همه طرف‌ها به نزاع بی فایده پایان دهند

نمی توان به مردم بریتانیا گفت دیگر اروپایی نیستید

جنایت فرودگاه بغداد ریشه‌های زیادی دارد؛ متهم اصلی ترامپ است

نگرانی رژیم صهیونیستی از وقوع انتفاضه سوم فلسطین

جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بورس فلزات لندن

پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به ایستگاه 34 رسید/افتتاح 25 پروژه با سرمایه 2761 میلیارد تومان

با تمام توان برای ابطال قرارداد توسعه بندر فاو با «دوو» تلاش می‌کنیم

افزایش یک متری تراز دریاچه ارومیه در 7 سال گذشته/سد کانی سیب با سرمایه 500 میلیاردی افتتاح شد

پخش دعای کمیل به صورت زنده از دو شبکه سیما

اخلاص در عمل سرلوحه مکتب حاج قاسم سلیمانی است

تولید نسخه جدید نرم افزار اندرویدی مجموعه آثار آیت الله روحانی

آداب عزاداری در سیره و کلام آیت‌الله بهجت

ترکیب پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن مشخص شد

ترکیب ذوب‌آهن مقابل پرسپولیس مشخص شد

گزارش تمرین استقلال| حضور گروه مستندساز و جلسه 10 دقیقه‌ای فکری با بازیکنان

کمانداران در قشم اردو می زنند

جزئیات طرح «اقدام متقابل علیه عامل اصلی ترور سردار سلیمانی»

اساتید بسیجی در نشست با رئیس مجلس: FATF را ناقض هویت ملی می‌دانیم

لایحه بودجه 1400 نیازمند چکش‌کاری و تغییرات بیشتری است

مطالعه مکتب حاج قاسم برای مسئولان، مردم و به‌ویژه جوانان ضروری است

دستورالعمل‌های مقابله با کرونا برای کسب‌وکارها بازنگری شود

آلودگی شدید هوا طی شبانه روز گذشته در تهران

دولت اتوبوس‌ها را نوسازی کند

مردم درباره واکسن ایرانی کرونا چه گفتند؟