آخرین مطالب

برنامه آموزشی دانشگاه‌های تهرانی برای «تابستان» اعلام شد علمی و دانشگاهی

برنامه آموزشی دانشگاه‌های تهرانی برای «تابستان» اعلام شد

  بزرگنمایی:

به گزارش تبسم مهر با نزدیک شدن به پایان نیمسال دوم تحصیلی 98-99، دانشگاه‌های تهرانی خود را برای برگزاری ترم تابستان، برگزاری دروس معوقه عملی و کارگاهی در تابستان و همچنین پذیرش نودانشجویان در ترم جدید آماده می‌کنند.

برخی دانشگاه‌های تهرانی ترم تابستانی را برای دانشجویانی که شرایط ویژه ای دارند و باید واحدهای بیشتری پاس کنند، به صورت مجازی در نظر گرفته‌اند؛ در مقابل برخی دیگر که پیش از این ترم تابستانی نداشتند، شرایط را برای دانشجویانی که باید دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی خود را به صورت حضوری بگذرانند، مهیا کرده‌اند.

از طرفی بنا به گفته برخی از معاونان آموزشی، در حال آماده سازی خود برای برگزاری ترم تحصیلی آینده به صورت کاملاً مجازی و یا حضوری-مجازی هستند.

در گزارش زیر معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در گفتگوهایی مجزا با ، از برنامه‌های آموزشی خود در تابستان، زمان آغاز ترم تابستان، آغاز ترم جدید تحصیلی و همچنین پذیرش نودانشجویان خبر داده‌اند که به شرح زیر است؛

دانشگاه تهران: پذیرش دانشجویان ارشد و دکتری از هفته اول مهر

حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران به وی زمان آغاز کلاس‌های عملی و کارگاهی را اول مردادماه اعلام کرد و گفت: سال تحصیلی جدید برای دانشجویان فعلی از 25 شهریور آغاز می‌شود اما از آنجایی که احتمالاً اسامی دانشجویان جدیدالورود مقطع کارشناسی با تأخیر به ما معرفی شود، آن‌ها را از «نیمه دوم مهرماه» پذیرش خواهیم کرد و برای جبران این تأخیر، کلاس‌های جبرانی برای این دانشجویان برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: پیش بینی ما این است که هفته اول مهرماه، پذیرای دانشجویان جدیدالورود در مقاطع ارشد و دکتری در دانشگاه باشیم.

وی از آمادگی این دانشگاه برای برگزاری ترم آینده تحصیلی به صورت مجازی خبر داد و گفت: در حال برنامه ریزی هستیم که اگر لازم باشد و ستاد کرونا تصمیم بگیرد، ترم آینده تحصیلی را بهتر از گذشته به صورت مجازی برگزار کنیم.

دانشگاه علم و صنعت: انتخاب واحد از 23 شهریور / پذیرش نودانشجویان از اوایل آبان

ابوالفضل واحدی معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت نیز به گفت: انتخاب واحد برای ترم بعد، از 23 شهریور برای دانشجویان جاری آغاز می‌شود و امیدواریم که کلاس‌ها را طبق برنامه ریزی صورت گرفته، از 29 شهریور برگزار کنیم.

معاون آموزشی علم و صنعت با اشاره به اینکه انتخاب واحد ترم تابستانه از 30 خرداد شروع و 1 مرداد به اتمام می‌رسد، گفت: ترم تابستان از 4 مردادماه به صورت مجازی آغاز می‌شود؛ این ترم برای دانشجویانی برگزار خواهد شد که متقاضی گذراندن دروسی چون ریاضی یک، ریاضی 2، فیزیک یک، فیزیک 2، مبانی دیفرانسیل و مبانی کامپیوتر هستند.

واحدی در خصوص زمان پذیرش دانشجویان نو ورود گفت: پیش بینی ما در این باره این است که اواخر مهرماه اسامی دانشجویان به ما اعلام شود و طوری برنامه ریزی می‌کنیم که آمادگی برگزاری کلاس‌های آنها را از اوایل آبان داشته باشیم.

دانشگاه علامه: احتمال برگزاری ترم جدید به صورت حضوری و مجازی

شجاع احمدوند معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی  درباره زمان آغاز ترم جدید، گفت: پیش بینی ما این است که زمان شروع کلاس‌های دانشجویان جدید الورود، احتمالاً آبان ماه باشد و اگر اسامی تا 20 مهرماه به ما اعلام شود، تلاش می‌کنیم هفته دوم آبان ماه، کلاس‌های ترم دانشجویان جدید الورود را آغاز کنیم.

وی گفت: برنامه‌ای برای برگزاری ترم تابستانی در دانشگاه علامه نداریم. همچنین از آنجا که کلاسهای عملی ما در این دانشگاه زیاد نیست برای برگزاری این کلاس‌ها در تابستان نیز برنامه‌ای نداریم.

احمدوند افزود: در حال طراحی برنامه‌ای هستیم که بخشی از ترم تحصیلی آینده حضوری و بخشی دیگر بصورت مجازی برگزار شود؛ بر مبنای این شرایط، پیشنهاد اصلی حوزه معاونت آموزشی این است که از 15 شهریور کلاس‌ها را آغاز کنیم تا اگر در دی و بهمن با موج دیگری از کرونا مواجه شدیم، کلاس‌هایمان دچار مشکل نشده باشد. البته همه این موارد اشاره شده، صرفاً در حد جلسات کارشناسی است و هنوز به تصمیم قطعی نرسیده‌ایم.

دانشگاه شریف: شروع ترم دکترا را از ابتدای بهمن ماه / برگزاری ترم فشرده برای نودانشجویان

داوود رشتچیان معاون آموزشی دانشگاه شریف ، درباره برگزاری ترم تابستان در این دانشگاه، گفت: هنوز تصمیم قطعی برای برگزاری ترم تابستان گرفته نشده چرا که در حالت عادی ترم تابستان در این دانشگاه برگزار نمی شده اما احتمالاً امسال در این بازه زمانی برای دروس عملی و آزمایشگاهی ترم تابستان برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز درباره زمان پذیرش دانشجویان جدید الورود گفت: اگر پاییز با شیوع جدی بیماری روبرو شویم پیش بینی کرده‌ایم که اگر نودانشجویان بخواهند از اول آبان وارد دانشگاه شوند، ترم به صورت فشرده با تعداد واحد کمتر برای آن‌ها برگزار شود.

فتوحی زمان شروع ترم دکترا را از ابتدای بهمن ماه اعلام کرد و افزود: دانشجویان فعلی نیز شروع ترمشان همان اول مهر خواهد بود.

دانشگاه امیرکبیر: ترم تابستان برگزار نمی‌شود

محمد حسین کریمیان معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر  گفت که ترم تابستان در این دانشگاه برگزار نمی‌شود. وی آغاز ترم جدید را 29 شهریورماه برای دانشجویان فعلی عنوان کرد و گفت: ارائه دروس عملی و بخش عملی دروس نظری-عملی از 15 شهریور ماه تا 10 مهر ماه به صورت فشرده برنامه ریزی و برگزار خواهد شد.

کریمیان درباره نحوه برگزاری ترم جدید نیز توضیح داد و گفت: قرار است در جلسه شورای معاونین 13 دانشگاه همکار کشور، به این جمع بندی برسیم که ترم آینده به چه صورت برگزار شود اما یکی از طرح‌ها این است که ترم آینده به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار شود.

دانشگاه شهید بهشتی: شروع ترم جدید از 22 شهریور / برگزاری دروس عملی در تابستان

علی اکبر افضلیان معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این دانشگاه همواره ترم تابستانی داشته است، گفت: امسال با توجه به شرایط موجود، در حال برنامه ریزی هستیم که آن را به چه شکل برگزار کنیم؛ چرا که هم باید کارهایی را که در طول ترم انجام می‌دادیم و نشد را جبران کنیم و هم خود ترم تابستانی را برگزار کنیم. با این وجود اما، جزئیات چگونگی آن هنوز مشخص نشده و در آینده اعلام خواهیم کرد. البته مشخصاً، زمان و چگونگی برگزاری ترم تابستانی به شرایط کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بستگی دارد.

افضلیان با بیان اینکه امکان دارد برخی دروس عملی را که در ترم جاری به انجام نرسید، در تابستان به صورت حضوری اجرا شود، گفت: زمان شروع کلاسهای نودانشجویان بستگی به زمان اعلام نتایج کنکور و ارسال اسامی به ما دارد.

وی افزود: برنامه و پیش بینی ما برای شروع ترم بعدی دانشجویان مشغول به تحصیل، 22 شهریور است؛ در این بین اگر اعلام اسامی دانشجویان جدید، به شروع ترم همگانی ما برسد، همزمان کلاس‌هایشان را آغاز می‌کنیم. اما اگر دیرتر اعلام شود، برنامه دیگری داریم. در واقع برآورد ما حاکی از این است که دانشجویان ارشد و دکتری جدید، به شروع ترم دانشگاه بهشتی خواهند رسید.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه با توجه به زمان برگزاری کنکور سراسری، ممکن است دانشجویان کارشناسی به آغاز کلاس‌ها در تاریخ 22 شهریور نرسند، اظهار داشت: هر زمان نتایج و اسامی جدیدالورودها به ما اعلام شود، پس از انجام فرایند ثبت نام، احتمالاً بتوانیم از یک هفته بعد از آن، کلاس‌هایشان را آغاز کنیم.

دانشگاه آزاد: ترم تابستان برگزار می‌شود / ثبت نام از 14 تیرماه

جواد علمایی معاون دانشگاه آزاد در گفتگویی که با خبرنگار مهر داشت، گفت: ثبت نام ترم تابستان از 14 تیرماه طبق روال گذشته آغاز می‌شود و همان قوانین سابق اعمال می‌شود. زمان شروع ترم نیز 21 تیر است و نحوه برگزاری ترم تابستان به صورت مجازی خواهد بود.

دانشگاه خوارزمی: ترم تابستانی از 4 مرداد آغاز می‌شود

دانشگاه خوارزمی نیز مثل سایر دانشگاه ترم تابستانی برگزار می‌کند؛ ثبت نام دانشجویان از 4 تیرماه آغاز و 10 تیر ماه به اتمام می‌رسد. شروع کلاس‌ها از 4 مردادماه است و 29 مرداد به پایان می‌رسد؛ امتحانات نیز 3 تا 10 شهریور برگزار خواهد شد.

این دانشگاه تصریح کرده است شهریه ترم تابستان پس از ثبت نام و انتخاب واحد از دانشجو اخذ می‌شود و به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

دانشگاه الزهرا: آغاز ترم تابستان از تیرماه / واحدهای ارائه شده به نودانشجویان محدود می‌شود

مهدی سیف معاون آموزشی دانشگاه الزهرا از آغاز امتحانات غیرحضوری این دانشگاه از 26 خرداد خبر داد و گفت: امتحانات تا 14 تیرماه ادامه دارد و از 15 تیرماه به مدت 4 تا 6 هفته دروس عملی به صورت محدود برای دانشجویان کارشناسی ارائه خواهد شد.

وی به خبرنگار مهر گفت: ترم تابستان از نیمه‌های تیرماه شروع می‌شود و نسبت به سال‌های گذشته دروس بیشتری در این ترم به صورت مجازی ارائه خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه الزهرا گفت: پذیرش دانشجویان جدیدالورود از آبان ماه خواهد بود و به دلیل تأخیر پیش آمده، واحدهای ارائه شده را محدود خواهیم کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

نظارت را از حوزه اقتصادی آغاز می‌کنیم

مراسم امضای قرارداد نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری تهران

راه‌اندازی انجمن خوشنویسی در سرزمین مادری «میرزا طاهر»

جریمه ماسک نزدن در دنیا

خاطره تلخ آخرین شب بهار سال 69 در گیلان

اکثر آمریکایی‌ها ترامپ را عامل تفرقه در کشورشان می‌دانند

اعضای 9 کمیسیون‌ تخصصی مجلس مشخص شدند

بررسی جزئیات واگذاری استقلال و پرسپولیس

فروش عرصه مسکن مهر پردیس با نرخ سال 98 تا پایان تیرماه تمدید شد

خانه‌های خالی سنددار یا قولنامه‌ای با هر متراژ مشمول مالیات هستند

بازگشت بحران کرونا به کشور

مبالغ کلاهبرداری های ارزش افزوده به جیب مردم بازنگشت

لباس محافظتی راحت برای کادر درمان تولید شد

امتحانات «کارشناسی» دانشگاه تهران مجازی شود

برنامه آموزشی دانشگاه‌های تهرانی برای «تابستان» اعلام شد

تجربه مشروطه در مواجهه ایرانیان با مدرنیته، امری ناتمام است

آسمان همه‌جا یک رنگ است

مستاجر را چه به کتاب و کتابخانه؟

بی‌سابقه‌ترین حجم کشف مواد مخدر در دنیا توسط ایران

115 فوتی کرونا در شبانه روز گذشته

آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور است

قطعنامه شورای حکام آژانس، برای ما غیرقابل قبول است

قطعنامه شورای حکام را رد می‌کنیم

قالیباف با خانواده شهید مدافع حرم «جواد الله‌کرم» دیدار کرد

کدام کشورها علیه ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی رای دادند؟

اوج‌گیری کرونا در آذربایجان غربی

شناسایی 2615 مبتلای جدید به کرونا

آمریکا بر سیاست‌های آل‌خلیفه علیه مخالفان سرپوش می‌گذارد

باز شدن مرزها از اول تیر

گروسی:فشار بر ایران را ادامه می‌دهیم

قطعنامه شورای حکام الزام‌آور نیست

گردش مالی غیرشفاف کنسرت‌های آنلاین

آیا پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل می‌رود؟

دومین جایزه بین المللی برای بهترین طراحی گریم فیلم سینمایی حیات در جشنواره فیلم کو انلاین سلیمانیه عراق

ورکشاپ یکروزه سایکودرام (تئاتر درمانی) پنجشنبه یک خرداد برگزار شد.

ورکشاپ یکروزه سایکودرام (تئاتر درمانی) پنجشنبه یک خرداد برگزار میشود.

جنگ خاموش - 16| نقشه خوانی تلاش آمریکا برای حذف ایران از تجارت جهانی گاز/دیپلماسی ما کجای کار است؟

حاشیه‌نگاری‌های مجلس دهم (2) | سیلی و سلفی حقارت/ دفاع شخصی در خانه ملت!

باید سنگینی بار دولت را از دوش مردم برداریم

تاکید روحانی بر ضرورت کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش نرخ ارز

لاریجانی از عملکرد 4 ساله مجلس دهم گزارش می دهد

نماینده مجلس: دولت حق تصاحب سهام مردم را ندارد

افزایش کم سابقه حجم آب دریاچه «چورت»

آغاز پروازهای فوق العاده جنوب و شرق اروپا و قطر به ایران از فردا

مرگ های کرونایی بعد از 55 روز به کمتر از 50 مورد رسید

آثار برگزیده جشنواره مجازی آئین‌های سنتی نوروز اعلام شد

ناگفته‌های «زیرخاکی»؛ از ممیزی تا غرور ملی

از حیات شگفت انگیز تا تئوریسین خشونت

زمزمه‌های تغییر زمان مجدد آزمون‌های سراسری

پایش ماهانه مساحت آب سدهای مهم کشور با فناوری سنجش از دور