آخرین مطالب

انتقام خون «حاج قاسم» خروج آمریکا از منطقه است سیاسی

انتقام خون «حاج قاسم» خروج آمریکا از منطقه است

  بزرگنمایی:

به گزارش تبسم مهر، حسین امیرعبداللهیان در اولین نشست خبری ستاد برگزاری سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: یاد و خاطره قهرمان مبارزه با تروریسم، شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان او را گرامی می‌داریم.

وی گفت: در هفته‌های نزدیک به ترور سردار سلیمانی در فرودگاه بین‌المللی بغداد هستیم که این ترور با دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا به عنوان تروریسم شماره یک در جهان انجام شد و در این حادثه سردار سلیمانی و همراهان شان به شهادت رسیدند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل اظهار داشت: مکتب سلیمانی ایجاب می‌کند که در دنیای پیچیده کنونی بتوانیم از طرق مختلف این اندیشه‌ها و مکتب را برای نسل کنونی و نسل‌های آینده نه تنها در ایران و منطقه بلکه در سطح بین المللی به تصویر بکشیم و از این منظر به دلیل اهمیت موضوع، مجموعه‌های تحت عنوان بنیاد شهید سلیمانی در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته که این بنیاد با حمایت‌های مردمی فعالیت خود را آغاز کرده است.

امیر عبداللهیان گفت: از ماه‌ها قبل دوستداران سردار سلیمانی از داخل ایران، منطقه و حتی در آمریکای لاتین و داخل آمریکا و اروپا مرتب ایدههای مردمی خود برای گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و اولین سالگرد او را دنبال کردند و در نتیجه مسئولان در جمهوری اسلامی ایران بر آن شدند برای آنکه یک گرامیداشت در خور شخصیت والای سردار سلیمانی برگزار شود، ستادی به این منظور شکل گیرد که این کنفرانس خبری اولین برنامه در این راستا است و در مراحل مختلف اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه توجه به ابعاد متنوع شخصیتی سردار سلیمانی مهم است، افزود: سردار سلیمانی یک فرد نبود، سردار سلیمانی یک سردار و یک ژنرال نظامی به تنهایی نبود. شخصیت سردار سلیمانی یک مکتبی را ایجاد کرد که در راستای مکتب اسلام ناب پیامبر عظیم الشأن اسلام و در راستای اندیشه‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و در راستای دیدگاه‌های ناب و ارزشمند مقام معظم رهبری بود و از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد می‌شود.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل اضافه کرد: از این منظر و به دلیل اهمیت موضوع، مجموعه‌ای تحت عنوان بنیاد شهید سلیمانی در جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است و این بنیاد با حمایت‌های مردمی فعالیت خود را آغاز کرده و امروز ما هم به طور رسمی اعلام می‌کنیم که بنیاد شهید سلیمانی به دنبال آن است که اندیشه‌های ناب مکتب سلیمانی را ترویج دهد و قرار است مانع تحریف در خصوص شخصیت سردار سلیمانی شود.

امیر عبداللهیان تصریح کرد: همچنین به دنبال آن هستیم که در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین در سطح ملی نسبت به آثار سردار سلیمانی و اندیشه‌های سردار سلیمانی روشنگری شود.

وی افزود: این بنیاد در عین حال از وجود حمایت خانواده معظم سردار سلیمانی و به طور مشخص سرکار خانم زینب سلیمانی برخوردار است که حقیقتاً از آغازین لحظات دریافت خبر شهادت پدرشان توانستند به طور ویژه نقشی زینب گونه داشته باشند و حتماً در چارچوب بنیاد سلیمانی هم همه ما شاهد فعالیت‌های خوب سرکار خانم سلیمانی خواهیم بود و این بنیاد هم نقش اصلی و اساسی خود را ایفا خواهد کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: در هفته‌های اول شهادت سردار سلیمانی، فقط در ایالات متحده آمریکا در 51 نقطه مراسم‌های خودجوش مردمی برگزار شد و امسال ستاد با درخواست‌های بیشتری از سراسر جهان برای گرامیداشت برنامه در این خصوص مواجه است.

امیرعبداللهیان افزود: از برنامه‌های اولیه ای که ستاد در نظر دارد که برای اولین سالگرد انجام شود، این است که فیلم مستندی از 14 روز آخر زندگی افتخارآفرین سردار سلیمانی در ایام سالگرد او به نمایش خواهد آمد و از برخی از آثار سردار سلیمانی به صورت مکتوب رونمایی خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین از کتاب‌هایی که در خصوص شخصیت چند بعدی و متنوع این سردار عزیز وجود دارد، رونمایی می‌شود.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تصریح کرد: سردار سلیمانی فردی بود که بسیار مطالعه می‌کرد و در کنار فعالیت‌های میدانی در مبارزه با تروریسم و صهیونیسم و تلاش‌های شبانه‌روزی برای تامین حداکثری امنیت ملی کشور، منطقه و جهان، بسیار مطالعه می‌کرد و بسیار می‌نوشت.

امیرعبداللهیان افزود: فراموش نمی‌کنم که یک بار در یک جلسه او [سردار سلیمانی] اشاره کرد که ده‌ها دفتر صدبرگ مملو از همه مطالب و جلسات من و خاطراتی که در دوران کاری خودم تا به امروز دارم، است.

وی اظهارداشت: بخش‌های قابل انتشار این خاطرات انشاءالله در اولین سالگرد شهادت وی منتشر خواهد شد؛ همچنین طراحی برای اهدای جایزه بین المللی سردار سلیمانی انجام شده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه اهدای این جایزه بین المللی ابعاد مختلفی هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی دارد که در نشست‌های بعدی اطلاع‌رسانی دقیق‌تری پیرامون این موضوع صورت خواهد گرفت، گفت: اما اولین جایزه بین المللی سردار سلیمانی همزمان با برگزاری مراسم سالگرد وی تحت برنامه ویژه‌ای در هماهنگی با ستاد ملی کرونا انجام خواهد شد.

امیرعبداللهیان بیان کرد: برگزاری کنگره علمی در بررسی ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی و مکتب سلیمانی از دیگر برنامه‌هایی است که همزمان با اولین سالگرد، مورد توجه ستاد برگزاری مراسم سالگرد و همچنین بنیاد سلیمانی قرار دارد.

وی گفت: به صورت خودجوش هزاران و ده‌ها هزار پیشنهاد به بنیاد سلیمانی و به ستاد تاکنون رسیده اما به زودی فراخوان و آدرس سایت و فضای مجازی اعلام می‌شود تا هر گونه ایده علمی، پژوهشی، تولید محصولات هنری و فرهنگی در خصوص شخصیت سردار سلیمانی در این مجموعه ارائه شود.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تصریح کرد: در بعد بین المللی، در بُعد حقوقی و در بعد سیاسی، اولاً بحث انتقام سردار سلیمانی هنوز موضوع اصلی و اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه این یکی از موضوعاتی است که از سراسر دنیا در این ماه‌های گذشته از جمهوری اسلامی ایران مطالبه می‌کنند، افزود: بنده در یکی از برنامه‌ها عرض کردم که در حادثه اقدام تروریستی ترامپ، رئیس جمهور جنایتکار آمریکا، پمپئو، وزیر دفاع و مقاماتی که جزء عاملین حمله تروریستی به سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان بودند، دو اتفاق افتاد.

وی گفت: اتفاق اول این بود که خودروی سردار سلیمانی و همراهانش مورد اصابت قرار گرفت و اتفاق دوم نیز این بود که سردار سلیمانی و همراهانش در این حادثه تروریستی در فرودگاه بین‌المللی بغداد به عنوان میهمان رسمی دولت وقت عراق به شهادت رسیدند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران پاسخ و انتقام خودروی منهدم شده سردار سلیمانی را با پرتاب 13 موشک بالستیک نقطه زن به پایگاه استراتژیک آمریکایی در منطقه «عین الاسد» عراق داد اما پاسخ به ترور سردار سلیمانی قطعاً و بدون تردید، خروج آمریکایی‌ها از منطقه خواهد بود که در آینده نه چندان دور این اتفاق خواهد افتاد و جهانیان شاهد این مسئله خواهند بود.

امیرعبداللهیان درباره جزئیات برگزاری مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: برنامه ریزان در ستاد گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به صورت محدود و گسترده برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی را در نظر گرفته‌اند و اگر شرایط اجازه دهد بخشی از برنامه‌ها به طور حضوری خواهد بود و بخش دیگر این مراسم با توجه به محل تدفین پیکر حاج قاسم سلیمانی در کرمان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین برنامه‌هایی برای تهران پیش بینی شده است و به دلیل میزان علاقه مردم ایران و جهان و پیگیری‌های آنها برنامه‌ها در سراسر استان‌ها مورد توجه قرار گرفته است، اما اینکه چه میزان از این برنامه‌ها را می‌توان حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام داد و چند درصد از برنامه‌ها به صورت فضای مجازی برگزار خواهد شد، اجازه دهید که متناسب با شرایط ستاد مبارزه با کرونا در هفته‌های آینده اطلاع رسانی دقیق کنیم.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل افزود: ستاد مرکزی گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در ذیل خودش ستادهای فرعی متعددی دارد که به عدد تعداد استان‌های کشور است و در کشورها دیگر نیز کارگروه‌هایی فعال هستند.

امیر عبداللهیان درباره آخرین وضعیت پرونده محاکمه تروریست‌هایی که در شهادت حاج قاسم سلیمانی نقش داشتند، گفت: درباره دادگاه ویژه سردارسلیمانی، ریاست قوه قضائیه از روزهای آغازین ترور، دادگاه خاصی را مأمور این قضیه کرد که این دادگاه می‌توانست به دو شکل عمل کند.

وی اظهار داشت: فرض اول این بود که به سرعت یک رای را صادر کنند و فرض دوم این بود که پرونده کاملاً تکمیل شود به طوری که در سطح بین المللی و محاکم جهانی قابل دفاع و ارائه باشد. برای همین بازپرس این دادگاه در سفرهای متعدد به عراق و محل وقوع این حادثه تروریستی تمام مستندات اصلی را جمع آوری کرده و دستگاه‌های ذیربط قضایی، امنیتی و سیاسی عراق کمک شایان و قابل توجهی را در این موضوع داشتند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل تاکید کرد: بسیار امیدوار هستیم که در آستانه نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و همراهانش شاهد صدور یک رای قضایی قوی تاثیرگذار و قابل پیگیری باشیم و این موضوعی است که به صورت هفتگی مد نظر رئیس قوه قضائیه قرار دارد و تاکنون جلسات مختلف و پیگیری‌های گوناگون انجام شده است، حتی در بحث اینکه آیا جاسوسانی می‌توانستند در این حادثه نقش داشته باشند هم بررسی می‌شود.

امیرعبداللهیان گفت: اما اجازه می‌خواهم تا مراحل تکمیل این پرونده و اعلام آن از طریق مراجع قضایی، بیش از این مطلبی را عرض نکنم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا؛ بازگشایی مدارس منتفی است/ شرایط برگزاری راهپیمایی 22 بهمن

دشمنان نیت سوئی در دریا داشته باشند با قدرت موشکی منهدم می‌شوند

هشدار به تهدید دشمن/ از پهپادهای «نهاجا» به زودی رونمایی می‌شود

مردم در عزاداری فاطمیه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

شلیک موشک‌های بالستیک سپاه به عمق اقیانوس هند

افزایش چشمگیر تولید لوازم خانگی در 9 ماهه امسال

آلودگی هوا در برخی مناطق تهران از 200 عبور کرد/اعلام شاخص شهرها

دربی نود و چهارم؛ ترکیب استقلال برای دیدار با پرسپولیس مشخص شد/ دیاباته روی نیمکت

در پذیرش‌های بدون کنکور؛ 530 هزار صندلی دانشگاه خالی ماند/ تمدید تکمیل ظرفیت هم جواب نداد

دربی نود و چهارم؛ ترکیب پرسپولیس مقابل استقلال مشخص شد

براساس داده‌های جدید هواشناسی؛ رکورد گرما در سال 2020 شکسته شد

تولید 120 هزار تن زیتون در کشور

دبیرخانه منتشر کرد؛ فهرست 62 فیلم راه‌ یافته به سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر

خطیب‌زاده در نشست خبری: کره جنوبی سریع‌تر پول ایران را بدهد/ بازرسان آژانس اخراج نمی‌شوند

آیت الله رئیسی؛ برای صدور حکم بازداشت ترامپ از دستگاه قضایی عراق تقدیر می‌کنیم

بازخوانی ماجرای واردات خون‌های آلوده از فرانسه

ضعف شبکه ملی اطلاعات در صیانت از کودکان

بودجه‌ دولت بیشترین عواید را نصیب دلال‌ها می‌کند/«برجام»مقدس نیست

زیبا‌ترین باغ‌های ایرانی را بشناسید+عکس

ناگفته‌های دردناک پدر و مادر‌هایی که دیگر فرزندانشان را ندیده‌اند؛ از سرنوشت معمایی ابوالفضل تا جستجو برای زهرای 2 ساله

چرا این روز‌ها شایعه فیلتر شدن لایو اینستاگرام مطرح است و آیا این امکان وجود دارد؟

واکنش احسان علیخانی به خودکشی مهمان «ماه عسل»

زمان واریز یارانه نقدی دی ماه اعلام شد

سخنرانی رهبر انقلاب در سالروز قیام 19 دی سال 1356 مردم قم

کرونای انگلیسی به ایران رسید/ آمار فوتی‌ها دورقمی شد

همه چیز درباره متفاوت‌ترین جشنواره «فیلم فجر»/ شگفت‌زده می‌شویم؟

هیات دیپلماتیک کره جنوبی به ایران سفر می کند

بانک مرکزی اعلام کرد مخالف واگذاری سهام ایران‌مال است

علی کریمی به تیم الدحیل قطر پیوست

صالحی: تولید کیک زرد امسال به 40 تن می‌رسد

در سخت‌ترین محور کربلای4 موفق‌بودیم/دو اتفاق مهم برای آغازکربلای5

واکنش ایران به حادثه دیروز فرودگاه عدن| همه طرف‌ها به نزاع بی فایده پایان دهند

نمی توان به مردم بریتانیا گفت دیگر اروپایی نیستید

جنایت فرودگاه بغداد ریشه‌های زیادی دارد؛ متهم اصلی ترامپ است

نگرانی رژیم صهیونیستی از وقوع انتفاضه سوم فلسطین

جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بورس فلزات لندن

پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به ایستگاه 34 رسید/افتتاح 25 پروژه با سرمایه 2761 میلیارد تومان

با تمام توان برای ابطال قرارداد توسعه بندر فاو با «دوو» تلاش می‌کنیم

افزایش یک متری تراز دریاچه ارومیه در 7 سال گذشته/سد کانی سیب با سرمایه 500 میلیاردی افتتاح شد

پخش دعای کمیل به صورت زنده از دو شبکه سیما

اخلاص در عمل سرلوحه مکتب حاج قاسم سلیمانی است

تولید نسخه جدید نرم افزار اندرویدی مجموعه آثار آیت الله روحانی

آداب عزاداری در سیره و کلام آیت‌الله بهجت

ترکیب پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن مشخص شد

ترکیب ذوب‌آهن مقابل پرسپولیس مشخص شد

گزارش تمرین استقلال| حضور گروه مستندساز و جلسه 10 دقیقه‌ای فکری با بازیکنان

کمانداران در قشم اردو می زنند

جزئیات طرح «اقدام متقابل علیه عامل اصلی ترور سردار سلیمانی»

اساتید بسیجی در نشست با رئیس مجلس: FATF را ناقض هویت ملی می‌دانیم

لایحه بودجه 1400 نیازمند چکش‌کاری و تغییرات بیشتری است