آخرین مطالب

لس‌آنجلس‌گردی به سبک نخبگان شمالی/ اینجا نخبگان ترویج فرهنگ دینی می‌کنند علمی و دانشگاهی

لس‌آنجلس‌گردی به سبک نخبگان شمالی/ اینجا نخبگان ترویج فرهنگ دینی می‌کنند

  بزرگنمایی:

وقتی صحبت از کار دلی است، بحث اعتبار و کمبود آن خیلی محلی از اعراب ندارد، اگرچه ممکن است تا حدودی جلوی پیشرفت کار را بگیرد اما چون  دل در مسیر ترویج فرهنگ اسلامی قرار گرفته و از همه مهمتر اینکه این پروژه فرهنگی قرار در اقصی نقاط دنیا به ویژه در قلب آمریکا زمینه امربه معروف و نهی از منکر را فراهم کند، افراد دیگری را هم پای کار می‌آید، دل می‌گردد چرخ می‌زند، مشتاقان و علاقه‌مندان زیادی را از اقصی نقاط جهان پیدا می‌کند تا پیام اسلام به  صورت واضح و شفاف به دست جویندگان واقعی آرامش در پناه حریم امن الهی برسد.

از محمد طاهری صحبت می‌کنیم که اهل شرق استان مازندران است و پروژه بزرگ فرهنگی که قرار است به زبان‌های مختلف دنیا تولید و ترجمه شود، پروژه‌ای بزرگی که نیاز به 2 میلیارد تومان اعتبار دارد، نکته مهمتر اینکه این پروژه را با کمک خیران حوزه علمی فرهنگی قرار است پیش ببرند.

نکته جالب‌تر اینکه وقتی این ایده را با تعدادی از مردم در میان گذاشت موفق شد که 70 میلیون تومان جمع‌آوری کنند، البته با 200 میلیونی که خودشان برای عملیاتی کردن این پروژه هزینه کردند 1.230 میلیارد تومان دیگر کم دارند، اعتقاد دارد چون این پروژه در راستای اعتلای فرهنگ ناب اسلامی است در ادامه راه لنگ منابع اعتباری نمی‌مانند.

کتابی به تعداد هزار صفحه، شامل 313 تصویر گرافیکی با طراحی اختصاصی از برهه‌های مختلف زندگی،14 معصوم(ع) و به 9 زبان فارس، انگلیسی،عربی، اردو، چینی، اسپانیایی، پشتو، روسی، ترکی و برای حداقل 4 میلیارد مخاطب مسلمان و غیرمسلمان را در دست تدوین دارد.

براساس برنامه‌ قرار است که این کتاب را در سطح وسیع در فضای مجازی و حقیقی منتشر کنند، مدیریت این مجموعه برعهد خانم عسکری طلبه سطح سه حوزه علمیه است که بعدها در مصاحبه متوجه شدم که کسی که اطلاعات را در اختیار ما قرار می‌دهد با هم دیگر چند سالی است که زندگی مشترک را جشن گرفتند و اصلا زن و شوهری تصمیم گرفتند که در این کار خیرخواهانه به همدیگر کمک کنند.

داستان این زوج جوان در اجرای این ابر پروژه فرهنگی و اینکه چه طور با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، جالب است.

مجموعه اسلام یاوران هشتم با سابقه فعالیت 10 ساله فعالیت‌های فرهنگی در زمینه‌های تولید مستند تلویزیونی، برنامه اینترنتی، وبلاگ‌نویسی، طراحی سایت‌های فرهنگی، تولید فیلم کوتاه، اعزام گروه و اجرای تئاتر در کشور عراق، تولید برنامه‌های چندزبانه تصویری و مستندموشن‌های سیاسی مذهبی، پا به عرصه‌ای جدید در تولید محتوای فرهنگی کرده است، برای تامین نیازمندی‌های این مجموعه و کتابی که قرار است منتشر شود با نهادهای مختلف فرهنگی در حال رایزنی هستیم.

تولید مجموعه 25 قسمتی ضامن آهو به صورت تصویری

محمد طاهری مدیر پروژه اسلام یاوران هشتم در ادامه از تولید مجموعه 25 قسمتی ضامن آهو به صورت تصویری خبر داد و گفت: 6 قسمت این مجموعه تولید شده، از بزرگان ادیان و مذاهب مختلف دنیا دعوت کردیم که درباره امام رضا(ع) صحبت و گفت‌‌وگو کنند.

وی در ادامه به همکاری با خانم عسکری مدیریت این مجموعه را به برعهده دارد، اشاره کرد و گفت: همه افرادی که در این گروه فعالیت می‌کنند از نخبگان دانشگاه‌های معتبر کشور هستند و در واقع این استارت آپ فرهنگی زمینه اشتغال این افراد را در زمینه‌های مختلف فراهم آورده است.

طاهری که خودش در حال حاضر در دانشگاه شریف مشغول تحصیل است و به عنوان مدیر پروژه اسلام یاوران هشتم فعالیت می‌کند،افزود: سال گذشته یک مجموعه در قالب 6 فریم از زندگی حضرت فاطمه‌الزهرا (س) را با عنوان «خشم مقدس» تولید کردیم.

خشم مقدس تبیین رویکردها و استراتژی‌های سیاسی حضرت فاطمه‌الزهرا (س)

وی با اعلام اینکه هدف مجموعه خشم مقدس تبیین رویکردها و استراتژی‌های سیاسی حضرت فاطمه‌الزهرا (س) در بحث ولایت بوده است، بیان کرد: در این مجموعه ولایت‌پذیری و دفاع از ولایت را تصویرسازی کرده و برای هر فریم هم یک متن کوتاه یک پارگرافی یا کمتر را آماده کرده و به زبان‌های زنده دنیا ترجمه کردیم و این مجموعه قرار است به صورت نمایشگاه در کشورهای لبنان، ترکیه، عراق، هند،لس‌آنجلس آمریکا، ملبورن استرالیا ارائه شود.

مدیر پروژه اسلام یاوران هشتم، خاطر نشان کرد: پروژه آل محمد(ص) به این صورت تعریف شده که 313 پروژه نقاشی دیجیتال در قالب 313 فریم از زندگی 14 معصوم(ع) باشد و برنامه‌ریزی کردیم که همزمان با تصویرسازی متن هم تولید کنیم که اثرگذاری بیشتری داشته باشیم، زیرا در موضوع تمدن‌سازی نوین اسلامی نیاز به الگوهای اصیل و ناب داریم و چه الگویی بهتر و کامل‌تر از اهل بیت (ع) که می‌توان با رجوع به سیره و روش زندگی شان در راستای تمدن‌سازی نوین اسلامی در سطح جهان گامی مستحکم برداشت.

وی اضافه کرد: پروژه را از این نگاه کلید زدیم، فردی که کتاب را مطالعه می‌کند، چندان آشنایی با اهل بیت ندارد به همین دلیل کتاب را تالیف کردیم و در کنار کتاب برای افزایش حجم مخاطب و اثرگذاری بیشتر به صورت پوستر موشن (یعنی تدوین نریشن‌ها  به صورت افکتیو روی تصاویر ) که زمینه ترغیب بیشتر مخاطب را فراهم کنیم.

طاهری اضافه کرد: در کنار پوستر موشن بحث تولید پادکست،انیمیشن را در دستور کار داریم و یکی از اقدامات بزرگ پروژه برگزاری نمایشگاه بنری در ایام اربعین سال آینده در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین در کشور عراق هست که در این زمینه نیز از ظرفیت‌های مردمی و موکب‌های ایرانی و عراقی استفاده خواهد شد.

 

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه نیازمندی‌های دارید،گفت: به لحاظ فنی ما از ظرفیت نیروی انسانی مناسبی برخودار هستیم اما این پروژه هزینه زیادی دارد که برای عملیاتی کردن آن نیاز به بودجه داریم، هر فریم این نقاشی بدون احتساب متن و سناریو حدود 2 میلیون تومان برآورده شده که ما نزدیک 626 میلیون تومان برای نقاشی نیاز به اعتبار داریم.

طاهری با اعلام اینکه نزدیک به هشت ماه فعالیت مطالعاتی توسط 30 نفر در حال انجام است، بیان کرد: حق‌الزحمه ترجمه،تولید محتوا، پژوهش و تولید نقاشی دیجیتال،مدیریت فضای مجازی و نشر و چاپ کتاب نزدیک 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز نیاز است.

وی خاطر نشان کرد: بخش زیادی از این اعتبارات را به صورت نقدی خودمان پرداخت کردیم و نزدیک به 300 میلیون تومان اعتبارات تجهیزات داریم و برای مابقی نیاز به حمایت‌ دستگاه‌های اجرایی و خیران داریم.

این محقق فرهنگی و مذهبی با اشاره به بروکراسی حاکم بر ادارات در کشور و استان مازندران، گفت: اگر معطل اعتبارات اداری باشیم نه تنها پاسخگو نیست بلکه ممکن است این پروژه سالیان سال طول بکشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رایزنی اداری انجام دادید، گفت: از طریق آستان قدس رضوی پیگیر هستیم که بخشی از این اعتبارات را تامین کنیم.

 یک خانمی در آمریکا متولی برگزاری این نمایشگاه شده است

طاهری درباره هزینه‌های سفر برای برگزاری نمایشگاه‌ها در اقصی نقاط دنیا، بیان کرد: با امام جمعه شیعیان شهر ملبورن در مشهد ارتباط گرفتیم و قرار شد هزینه برگزاری این نمایشگاه را تقبل کند همچنین در لس‌آنجلس یک خانمی متولی برگزاری این نمایشگاه شده است، در واقع برنامه‌ای برای سفر اعضا مجموعه خودمان به کشورهای مختلف نداریم و در نظر داریم از ظرفیت نهادهای فرهنگی اسلامی مستقر در کشورهای مختلف که شناسایی شدند استفاده کرده و اجرائیات و هماهنگی برپایی نمایشگاه را به این عزیزان واگذار کنیم.

وی با اعلام اینکه در این پروژه فرهنگی نیروهای متخصص دارای تحصیلات تکمیلی فعالیت دارند، افزود: مرکز مدیریت حوزه علمیه و مرکز پژوهش‌های آستان قدس به عنوان ناظر فنی پای کار خواهند آمد.

طاهری در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه در دریافت نتیجه امیدوار هستید، بیان کرد: در مجموعه خشم مقدس ما نتیجه را لمس کردیم، افرادی که این مجموعه را دیدند برای ما پیام گذاشتند و خواستار ادامه تولیدات در این زمینه هستند.

وی با اعلام اینکه پس از بررسی نتایج مجموعه خشم مقدس، تصمیم به از سرگیری فعالیت‌های فرهنگی برای ائمه اطهار شدیم، گفت: بسیاری از چهره‌های علمی و فرهنگی حتی وعاظ کشور پس از مشاهده مطالب تهیه شده اولیه خواستار پیگیری جدی‌تر این مجموعه شدند.

مدیر این مجموعه فرهنگی با اعلام اینکه در پروژه اسلام یاوران هشتم، بخش‌های مختلف زندگی ائمه اطهار را گلچین کردیم، گفت: تعریف پروژه ما برای بازه سنی 12 تا 40 سال است که مخاطب اصلی برنامه ما هستند ولی طرح تولید یک مجموعه 50 فریم برای کودکان را هم در دستور کار داریم که بنا داریم این الگوها را با زبان مختص کودکان معرفی کنیم.

وی در پایان گفت: بیشتر فعالیت‌های ما در فضای مجازی و در بستر شبکه های اجتماعی خارجی مانند تیک‌تاک، فیسبوک، اینستاگرام و ... و شبکه‌های اجتماعی داخلی مانند ایتا ، روبیکا ، سروش و... و پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب، آپارات و .. برنامه‌ریزی کردیم و چون به 9 زبان زنده دنیا پروژه فرهنگی تولید کردیم به 9 زبان دنیا هم صفحات مجازی ایجاد می‌شود و در این مجموعه فعالیت فرهنگی خودمان را بازنشر می‌دهیم.

به گزارش فارس، پشتوانه قوی و برنامه کاربردی و استفاده از نیروهای متخصص و با دانش در حوز‌ه‌های مختلف دینی و فضای مجازی نشان از برنامه‌منسجم گروه اسلام یاوران هشتم است، انتظار است متولیان فرهنگی در استان مازندران و کشور با بررسی نیازهای این جوانان نخبه به جای سنگ‌اندازی آستین همت بالازده و این پروژه بزرگ فرهنگی کمک کار نخبگان کشور باشند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

گزارش تصویری نشست دبیراجلاس سفیران صلح با اعضای شورای اداری

انتصاب مهندس اسماعیل میرزایی به سمت صیانت و بازرسی اجلاس سفیران صلح بین المللی

امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین موسسه فرهنگی تبسم مهر نیکان با دبیربرگزاری اجلاس بین المللی سفیران صلح جناب آقای دکتر علی فلاح

چهل و نهمین آزمون دستیاری پس از چندماه تعیین تکلیف شد

درج قیمت تولید‌کننده‌ روی 15 کالا/ قیمت‌گذاری نان به استان‌ها واگذار شده است

ممانعت انگلیسی‌ها از ساخت یادبود سردار سلیمانی در فرودگاه بغداد

رئیسی: عدالت‌محوری و رشد 8 درصدی از ویژگی‌های لایحه بودجه 1401 است

ایلان ماسک شخصیت سال 2021 نشریه تایم شد

واکسیناسیون کودکان 5 ساله در پی شیوع امیکرون

آغاز به کار نهمین نمایشگاه ایران‌ساخت از فردا / 15 محصول با فناوری پیشرفته تولید برای اولین بار عرضه می‌شود

ورود محصولات دانش‌بنیان به بازار جهانی/ صادرات کاتالیست‌های صنعتی شتاب گرفت

از دعوا و قمه‌کشی تا تخریب و گردن‌کشی/ پلیس: با اراذل شوخی نداریم!

نماینده روسیه در وین به «برداشت نادرست» از اظهاراتش واکنش نشان داد

مصوبه کمیسیون اجتماعی در رابطه با نحوه تبدیل وضعیت کارکنان دولت

مانیتورینگ آرم‌ریس: ایران فناوری دفاع موشکی پیشرفته دارد

ابراز نگرانی از افزایش فوتی‌های تصادفات شهری تبریز/ اختصاص تنها 300 میلیون از 120 میلیارد جریمه راهنمایی به شهرداری تبریز

لس‌آنجلس‌گردی به سبک نخبگان شمالی/ اینجا نخبگان ترویج فرهنگ دینی می‌کنند

ستاره بلوچ مدافعان حرم/ خواندن این کتاب حسرت سفر سوریه را دوچندان می‌کند

آمار جان‌باختگان کرونا به کم‌تر از 50 نفر رسید

دانش‌بنیان‌های صادراتی تقدیر شدند/ ستاری: زیست‌بوم دانش‌بنیان و خلاق دارای ظرفیتی بالا برای حضور در بازارهای صادراتی است

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب: حفظ وحدت در این دوران از واجبات است

شهرداری تبریز سالانه 36 میلیارد تومان پورسانت بیمه پرداخت می‌کند

نشست خبری عوامل تولید فیلم تلویزیونی فخری

نشست خبری عوامل تولید فیلم تلویزیونی فخری درموسسه تبسم مهر نیکان برگزارشد

گزارش تصویری نشست خبری عوامل تولید فیلم تلویزیونی فخری

همه مسافران ورودی از امارات باید تا منفی شدن تست، قرنطینه شوند

نگرانی وزارت بهداشت از عدم رعایت پروتکل‌ها در برخی مدارس / تغییر معیار رنگ‌بندی شهرها؛ بزودی

جامعه بین‌الملل در ارتباط با آوارگان افغان تماس بیشتری با ایران داشته باشد

نمایندگان مجلس به رفع مشکلات اولویت‌دار مردم بپردازند

واکنش مثبت بازار نفت به نشست 182 اوپک

جهان فریب اجلاس سران کشورهای دموکراتیک را نخواهد خورد

شیوه اقتصادی تأمین آب صنایع مرکز کشور/ فناوری «کاهش تبخیر» راهکار جایگزین‌ «انتقال آب از دریا‌»

فرمانده‌ای که همه دغدغه‌اش خود‌کفایی بود/ لباس دوختن شهید ستاری برای همسرش

سردار سلیمانی: اولین پیروزی بزرگ آزادی قدس شریف خواهد بود/ قرن آینده از آن اسلام خواهد بود

رئیسی 16 آذر به دانشگاه تهران می‌رود/ دیدار دانشجویان با روسای مجلس و قوه قضائیه

حضور رئیس‌جمهور در تجمع خانواده بیماران SMA در مقابل مجلس

ازسرگیری کلاس‌های حضوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سمنان

تأکید سران قوا بر استفاده از منابع مولدساز در تقویت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی

ابراز همدردی ایران با دولت و ملت جمهوری آذربایجان

درخواست اروپایی‌ها برای پایان سریع این دور از مذاکرات وین

موسسه فرهنگی و هنری تبسم مهر نیکان از علاقمندان به بازیگری برای 3 فیلم جشنواره دعوت به همکاری می نماید.

موسسه فرهنگی و هنری تبسم مهر نیکان ورکشاپ رایگان برگزار می کند

برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای افراد مستعد موسیقی و خوانندگی موسسه فرهنگی و هنری تبسم مهر نیکان

فراخوان جذب بازیگر برای تولید پروژه های فیلم و سریال موسسه فرهنگی و هنری تبسم مهر نیکان

ثبت نام پاییزه دوره های مهارت آزاد و کار و دانش موسسه فرهنگی و هنری تبسم مهر نیکان

ثبت نام پاییزه دوره های مهارت آزاد و کار و دانش موسسه فرهنگی و هنری تبسم مهر نیکان

آغاز عصر جدید تراکنش مالی در ایران با فعال‌سازی کیف‌های پول الکترونیک

برگزاری رژه شناورها در هندیجان به مناسبت هفته دفاع مقدس

تعلیم و تربیت ایران اسلامی پرورش دهنده نسلی خداجو و خلاق باشد

کرونا جان 317 نفر را گرفت