عکس

جشنواره لاله‌های کرج

هشتمین جشنواره لاله‌های کرج که قرار بود با آغاز فصل بهار در باغ گل‌های پارک شهید چمران برگزار شود با شیوع ویروس کرونا بدون بازدید کننده ماند. امسال نیز بزرگترین فرش گل خاورمیانه به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع در این باغ گل‌آرایی شده است و ۳۰۰ هزار پیاز گل لاله در بیش از ۴۰ واریته و رنگ متفاوت در کنار ۲۰ نوع گل و گیاه فصلی دیگر مثل بنفشه و نرگس خودنمایی می‌کند.

تصاویر ماهواره‌ای از توقف اقتصاد آمریکا

شیوع ویروس کرونا در آمریکا باعث شده است تا چرخ بزرگترین اقتصاد جهان متوقف شود و تمام بخش‌های اقتصاد این کشور تأثیر در خانه ماندن نیروی کار را احساس کرده‌اند.

کرمان، نوروز ۹۹

کرمان از استان‌هایی است که با توجه به تنوع اقلیمی و گردشگری یکی از مقاصد گردشگری ایرانیان در تعطیلات نوروز است که مسافران زیادی را جذب می‌کند طوری که لقب مهمان‌خانه ایران را به این استان داده‌اند. اما نوروز ۹۹ برای کرمانی‌ها نوروزی متفاوت است؛ شهر کرمان این روزها خالی از مسافر است خیابان‌ها و کوچه‌های تاریخی کرمان خلوت و ساکتند؛ تا جمعه هشتم فروردین ۲۱۲ نفر در کرمان به کرونا مبتلا شده‌اند و این باعث تعطیلی بازار و موزه‌ها و مغازه‌ها شده است . در این گزارش بعضی‌ها شعار "در خانه بمانیم" را رعایت کرده و در خانه مانده‌اند اما هنوز هم بعضی‌ها شرایط را جدی گرفته‌اند و در خیابان و یا در مغازه خود هستند . کاش همه در خانه می‌ماندند تا مهمانخانه ایران سال‌های بعد باز هم پذیرای مهمان‌هایی از سراسر ایران باشد.

عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر شیراز

به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با نظارت کارشناسان علوم پزشکی و استفاده از مواد بی خطر بازار بزرگ میوه و تربار دورازه کازرون شیراز(باتوجه به اینکه در حال حاضر بیشترین و پرترددترین مکان شهر )، ضد عفونی و گند زدایی گردید.

قزوین در شرایط «کرونایی»

همه ساله در هفته‌های پایانی اسفندماه در شهر قزوین تب و تاب آغاز سال نو در شهر حس می‌شد و شلوغی خیابان‌ها به اوج خود می‌رسید به گونه‌ای که جای سوزن انداختن در معابر، مراکز خرید و بازارهای روز نبود، اما امسال شیوع ویروس کرونا همه چیز را تحت شعاع قرار داده و بسیاری از شهروندان قزوینی با توجه به توصیه‌ها و نکات بهداشتی خود را قرنطینه خانگی کرده‌ و به غیر از موارد ضروری از خانه خارج نمی‌شوند تا این ویروس هر چه سریعتر ریشه‌کن شود، اما هنوز هم جمعیت اندکی از مردم بی‌توجه به هشدارها، نکات بهداشتی، به زندگی عادی خود می‌پردازند.

سقف سبز زندگی

تبسم مهر - اگرچه این روزها تب و تاب ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌های زندگی را مختل کرده است، اما هنوز زیر این لایه‌های وهم و اخبار نگران کننده، زندگی و امید جریان دارد. کریمیان و خانواده اش در کنار هم روزهای خود را زیر سبز سقف گلخانه و دور از هیاهوی شهر سپری می‌کنند. رسیدگی به امور گلخانه، برداشت محصولات و هرس گیاهان در این گلخانه به صورت خانوادگی انجام می‌شود. یداله کریمیان از کارآفرینان استان چهارمحال و بختیاری است که حدود ۱۰ سال است به فعالیت گلخانه داری مشغول است وبرای ۸ نفر به صورت دائم و ۱۶ نفر به صورت فصلی ایجاد اشتغال زایی نموده است. عمده محصولاتی که در این گلخانه کشت می‌شود صیفی جات ، توف فرنگی و گل و گیاهان تزئینی است.

بخش ویژه «کرونا» بیمارستان ۵ آذر گرگان

تبسم مهر - از ابتدای شیوع کرونا تاکنون همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گرگان به صورت آماده باش به بیماران خدمات رسانی می‌کنند. در حال حاضر در بخش ای سی یو بیمارستان ۵ آذر گرگان بیماران مشکوک به ویروس کرونا بستری و تحت مراقبت‌های ویژه از سوی پزشکان و پرستاران قرار گرفته‌اند.

جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۹ در محل صحن علنی مجلس

تبسم مهر - نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ برای اولین بار به دلیل احتمال شیوع کرونا ، در محل صحن علنی و در قالب کمیسیون تلفیق، به بررسی لایحه بودجه سال آینده پرداختند. در این جلسه، موضوعاتی همچون مجوز دولت برای تولید مسکن با اولویت خانوارهای کم درآمد در سال ۹۹ و نیز حقوق و دستمزدها در سال آتی مورد بررسی قرار گرفت.

تشییع پیکر ۱۱ شهید مدافع حرم تیپ زینبیون در قم

تبسم مهر - در پی به شهادت رسیدن تعدادی از مدافعان حرم در سوریه، مراسم تشییع پیکر ۱۱ شهید از تیپ زینبیون با اقامه نماز آیت الله اعرافی امام جمعه قم در آرامستان بهشت معصومه برگزار و پیکر مطهر این شهدا در قطعه شهدای مدافع حرم به خاک سپرده شد.

نیروهای عملیات ویژه اورژانس، خط اول مبارزه با کرونا

تبسم مهر - نیروهای اورژانس، خط اول مواجهه با بحران هستند. از آتش سوزی تا تصادف و بحران‌های طبیعی، همواره خودشان را باید به سرعت به محل برسانند. تأخیر در کار آنها به معنی مرگ است. اورژانسی‌ها همواره جان خود را کف دست گرفته و در حال امدادرسانی برای نجات جان مصدومان و بیماران. حالا هم کرونا ، پای نیروهای عملیات ویژه اورژانس را به داستان این روزها باز کرده است. نیروهایی که با تجهیزات محافظتی، خط اول مواجهه و مبارزه با کرونا هستند.

ضد عفونی و اجرای طرح کنترل تب در پایانه مسافربری تبریز

تبسم مهر - پایانه مسافربری شهر تبریز با جابجایی روزانه ۲۰۰۰۰ مسافر، همزمان با شیوع ویروس کرونا در استان آذربایجان شرقی اقدام به غربالگری توسط سنجش تب مسافران نموده و تعدادی از کارکنان این پایانه هر ۸ ساعت یکبار تمامی این مکان را ضدعفونی می‌کنند.

پویش مردمی همکاری با آتش نشانی برای ضد عفونی اماکن عمومی بندرعباس

تبسم مهر - با هدف پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا معابر عمومی شهر بندرعباس در حال ضدعفونی است. بدین منظور گروهی از امدادگران و داوطلبان سلامت با همکاری آتش نشانی و با استفاده از ماشین آلات و پمپ‌های سیار شهر را در ساعات پایانی شب ضدعفونی می‌کنند.

پیامدهای ویروس کرونا در تهران

تبسم مهر - از زمان اعلام شیوع ویروس کرونا در ایران یعنی حدود ۱۰ روز قبل، تغییرات زیادی در سطح شهرها و در زندگی مردم صورت گرفته است. افراد حالا بیش از گذشته موارد بهداشتی را رعایت می‌کنند و در سطح شهر نیز عموم شهروندان با ماسک و دستکش و رعایت مسائل بهداشتی در حال تردد هستند. این ویروس خطرناک که حالا به مهمترین موضوع افکار عمومی جامعه تبدیل شده، به گفته دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا ، تا کنون ۵۹۳ نفر از هموطنان را مبتلا کرده که از این میان ۴۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۲۳ نفر نیز پس از بهبود، از بیمارستان مرخص شدند. این در حالیست که به گفته وی، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۵ نفر دیگر به تعداد مبتلایان افزوده شده که از این تعداد ، ۵۲ نفر در استان تهران، ۲۱ نفر در استان قم، ۱۷ نفر در استان گیلان، ۲۲ نفر در استان گلستان، ۱۲ نفر در استان اصفهان، ۱۸ نفر در استان مرکزی، ۱۲ نفر در استان مازندران، یک مورد در خراسان جنوبی، یک نفر در استان ایلام، ۸ نفر در استان فارس، ۶ نفر در آذربایجان شرقی، ۳ نفر در اردبیل، ۸ نفر در البرز، ۴ نفر در سمنان، ۵ نفر در کردستان، ۶ نفر در استان قزوین، ۴ نفر در خوزستان، یک نفر در سیستان‌وبلوچستان و ۴ نفر در یزد، مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.

ویزیت رایگان بیماری کرونا در قم‎

تبسم مهر - بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام با حضور در شهر مقدس قم و استقرار در برخی از مناطق کم برخوردار این شهر، در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مبادرت به ویزیت رایگان مردم این مناطق می‌نماید.

رفع آلودگی و گندزدایی از سطح شهر رشت

تبسم مهر - عملیات رفع آلودگی و گندزدایی در بیمارستان رازی رشت که محل بستری بیماران کرونا است و سطح شهر رشت با همکاری سپاه قدس گیلان و آتش‌نشانی استان انجام گرفت.

ضدعفونی معابر شهری و اماکن عمومی اهواز

تبسم مهر - نیروهای آتش نشانی اهواز در عملیات شبانه خود معابر شهری، اماکن عمومی، فرودگاه و معابر پر تردد شهر اهواز را جهت مقابله با ویروس کرونا ضدعفونی کردند.

ضد عفونی اماکن عمومی شهرکرد

تبسم مهر - اماکن عمومی از جمله پارک‌ها، ترمینال و سرویس‌های بهداشتی عمومی شهرکرد همه روزه و در چند نوبت به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ضدعفونی می‌شوند. تابه حال مورد تأیید شده‌ای از این ویروس در استان چهارمحال و بختیاری گزارش نشده است.

کولبری در برف

تبسم مهر - کولبر (به کردی: کۆڵبەر ) اصطلاحی است که توسط مردم محلی مناطق کردنشین به افرادی گفته می‌شوند که برای کسب درآمد به حمل اجناسی بین دو طرف خط مرزی مبادرت می‌ورزند. در این گزارش روند کولبری در مناطق کوهستانی مرز کردستان گرفته شده است. کولبران در قبال دستمزد ناچیز اقدام به کولبری می‌کنند. سن کولبران از ۱۲ سال شروع و تا سن پیری هم می‌رسد.

وقوع حریق در مجتمع سحر قم

تبسم مهر - وقوع حریق گسترده در طبقات منفی یک و منفی دو مجتمع ۲۲۵ واحدی سحر در قم باعث مرگ ۵ نفر شد.

ضدعفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی گرگان

تبسم مهر - در راستای اطمینان خاطر شهروندان و پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار و ویروس کرونا ناوگان حمل و نقل عمومی گرگان، هر شب پس از اتمام خدمات رسانی ضدعفونی می‌شوند.

لیله الرغائب در وادی رحمت تبریز

تبسم مهر - لیله الرغائب به نخستین شب جمعه ماه رجب گفته می‌شود و در آموزه‌های اسلامی آمده است که در این شب فرشتگان بر زمین نزول می‌کنند تا رحمت الهی را به جامعه بشری عرضه کنند. در استان آذربایجان‌شرقی این روز را بیشتر به عید رفتگان و عید تازه‌عروسان می‌خوانند و مردم در این روز امور روزمره خود را کنار گذاشته و به آرامستان‌ها مراجعه کرده و یادی از عزیزان از دست رفته خود می‌کنند و همچنین برای تازه عروسان حلوا برده می‌شود که داخل ظرف حلوا یک قطعه طلا به عنوان هدیه برای نوعروس گذاشته می‌شود. آئین رغائب که به جشن آرزوها نیز موسوم است در اکثر مناطق آذربایجان رواج داشته و به اسم « رغیب » و یا « اولوللر بایرامی» یا «عید مردگان» نامیده می‌شود.

آخرین مطالب

جشنواره لاله‌های کرج

حضور «نت‌های مسی یک رویا» در جشنواره فیلم مستند مونیخ

«کرونا» سریال «دوپینگ» را هم کوتاه کرد

کرونا و عالمی دیگر به نام فضای مجازی

مهلت مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی از 25 فروردین

تست 25 دقیقه ای برای تشخیص ابتلا به کووید 19 آزمایش شد

شرط تداوم فاصله گذاری اجتماعی

تامین نیروهای داوطلب برای حضور در بیمارستان‌ها

درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب

رصد دائمی ایستگاه های مترو

اولویت‌های پلیس پایتخت در سال 99

دلار صرافی نرخ امسال را از 15900 آغاز کرد

شاخص کل معاملات هفتگی را صعودی آغاز کرد

ممنوعیت صدور چک بانکی در وجه حامل از 21 آذر

مالیات بر خانه‌های خالی امسال اجرا می‌شود

تاریخچه تغییرات مدیریتی استقلال

وزارت خارجه برای افزایش تولید باید منابع مالی وارد کشور کند

ثبت 1480 فوتی طی 24 ساعت گذشته در آمریکا

آمریکا از آلمان هم ماسک دزدید

زاینده رود بازگشایی شد

پادکست؛ شنیدن هر آنچه که دوست دارید

راه نجات کشور، جهش تولید است

نگران کپی‌کردن اسباب‌بازی غربی نباشیم، از کپی‌شدن فرهنگشان بترسیم

خط مشی «جهش تولید» در کمیسیون تولید ملی تعیین شد

4 گام برای توسعه فناوری فضایی در سال جدید

«پایتخت 6» و سمفونی حسرت‌ها

حمایت مالی از دانشگاههایی که به اشتغالزایی دانشجویان کمک می کنند

«اتان» برگ برنده جدید ایران در شرایط تحریم

تاثیر کرونا بر روند بازسازی مناطق سیل‌زده

بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است