دینی و مذهبی

کرونا و عالمی دیگر به نام فضای مجازی

در نبرد جدید از سویی باید به جدّ در فضای مجازی وارد و در آن قوی شد، و از سوی دیگر لااقل هر از چندی سری به عالم دنیا و بالاتر از آن با همه مناسباتش زده و از آن توشه برداریم.

ویروس کرونا می تواند ضربه‌های مهلکی بر پیکرۀ مدرنیته وارد کند

آیت الله میرباقری گفت: تاب‌آوری جامعه دینی در برابر این ابتلاء بسیار بیشتر از جامعه مادی و مدرن است. این ویروس می‌تواند برخلاف همۀ طراحی‌ها، ضربه‌های مهلکی بر پیکرۀ مدرنیته وارد کند.

جمهوری اسلامی محصول هزار سال زحمات علمای اسلام است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نظام جمهوری اسلامی محصول هزار سال زحمات فراوان و چشمگیر علمای اسلام و علمای شیعه و مجاهدان راه حق و حقیقت در طول تاریخ تشیع و تاریخ امامت بوده است.

انقلاب اسلامی در مسیر تکامل

مهدی جمشیدی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سلسله‌ای از مراحل تکاملی را تا ایجاد تمدن اسلامی باید طی کند، گفت: با این چشم‌انداز، دیگر با دوگانه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی روبرو نیستیم.

روشنگری‌های امام سجاد؛ عامل بقای اسلام

مدیر مؤسسه ترجمان وحی گفت: طنطاوی از علمای شهیر مصر در نامه ای خطاب به آیت الله مرعشی نجفی صحیفه سجادیه را اینگونه توصیف می کند که از گفتار مخلوق، برتر و از گفتار خالق، پایین‌تر است.

حضرت عباس علمدار تاریخ است

حجت الاسلام رستم نژاد گفت: درسی که حضرت عباس در کربلا به نمایش گذاشت الهام بخش و جلودار است. او علمدار تاریخ است در دفاع از معصوم وفدای معصوم شدن و در غیرت و حمیت و مردانگی و شجاعت و دلاوری.

تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر

کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.

رویکردهای آخرالزمانی متداول، مطابقتی با نگاه قرآنی و روایی ندارد

حجت الاسلام اصفهانیان با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا ربطی به حوادث آخرالزمان نهایی ندارد، گفت: متأسفانه رویکردهای آخرالزمانی متداول، با نگاه قرآنی و روایی، دارای مطابقت نیست.

قرآن، غلو در دین را نهی کرده است

حجت الاسلام جهان بزرگی درباره برخی رفتارهای نامتعارف و وهن آمیز در زیارت ائمه گفت:خداوند در قرآن کریم می فرماید:"یا أهلَ الکِتاب لا تَغلُوا فی دینکُم" ای اهل کتاب در دین خود غلو نکنید.

آمادگی بانوان طلبه برای کمک به پزشکان و پرستاران

قم - مدیر حوزه‌های علمیه خواهران در نامه‌ای ضمن تأکید بر آمادگی حوزه‌های علمیه خواهران برای کمک به پرستاران و پزشکان، افزود: خانواده بزرگ طلاب خواهر همواره یاری‌گر مردم در مشکلات بوده است.

اطلاعیه معاونت آموزش حوزه‌های علمیه درباره استفاده از شیوه‌های آموزش مجازی و تعطیلی

تعطیلی درس‌ها به صورت انبوه و تجمعی در تمام سطوح و مقاطع، تا عادی شدن شرائط و عبور از این مرحله ادامه خواهد یافت. همچنین هر نوع فعالیت آموزشی مانند امتحان، نشست‌های علمی که مستلزم تجمع باشد، مدیریت و به زمانی دیگر موکول شود.

بارزترین ویژگی‌های اخلاقی حضرت زهرا (س)

«حضرت فاطمه زهرا (س) الگویی در تمام عرصه‌ها برای زنان و مردان جامعه است و به خاطر جامع‌ بودن شخصیت حضرت زهرا (س) است که به ایشان لقب «سیده النساء العالمین» می‌دهند. حیا، عفت، فعالیت اجتماعی، سیاسی، جریان‌شناسی، امام‌شناسی و سایر موارد حضرت می‌تواند برای ما الگو باشد و باید در این عرصه‌ها فرهنگ سازی داشته باشیم.»

گام دوم انقلاب حرکت به سوی قله‌ها در بستر مقاومت است

حجت الاسلام حاج‌ابوالقاسم عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: گام دوم انقلاب امتداد حرکت انقلاب با قدرت بیشتر و با تکیه بر نسل‌های بعد وحرکت به سوی قله‌های کمال و سعادت است که از بستر مقاومت می‌گذرد.

شهید سلیمانی و فلسفه تاریخ ایران

تأثیر شهادت سلیمانی بر ایرانیان، دریچه‌ای به درک ایده ایران یا فلسفه تاریخ ایران باز کرد.

آزمون سراسری قرآن و عترت در مرند برگزار شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند از برگزاری هجدهمین آزمون قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور با حضور ۱۴۲ نفر در شهرستان مرند خبر داد.

چه کسانی حضرت مهدی(عج) را در زمان امام عسکری(ع) دیده اند؟

با وجود همه شواهد روایی و تاریخی، جایی برای ایجاد شبهه و تردید در تولد آخرین حجت حق باقی نمی‌ماند و افراد معتمد و صاحب نام شیعه در زمان امام عسکری (ع) ولادت حضرت مهدی(عج) را گواهی داده اند.

«روانشناسی ارتباطات و اقناع؛ نظریه‌ها و کاربردها» منتشر شد

«روانشناسی ارتباطات و اقناع؛ نظریه‌ها و کاربردها» نوشته کلود شابرول و میرونا رادو با ترجمه محمدمهدی فتوره‌چی و نصراله قاسم پور به همت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شد.

شرایط اجتماعی زمانه میلاد امام زمان

ما روایات معتبری از عصر امام عسکری (ع) در دست داریم که در آنها افرادی جلیل‌القدر به تولد امام دوازدهم گواهی داده و اظهار داشته‌اند که جانشین امام دوازدهم بر ما معلوم شده است.

همبستگی مردم در تشییع سردارشهید سلیمانی یوم‌الله دیگری را رقم زد

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه همبستگی مردم باعث شد تا مراسم تشییع سردار شهید سلیمانی تبدیل به یوم الله شود، گفت: فرهیختگان باید روی سرمایه اجتماعی بیشتر کارکنند.

با دو میراث تمدنی اسلامی و شیعی می‌توانیم با تمدن غرب تعامل کنیم

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در هفتمین نشست اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی گفت: با دو میراث تمدن اسلامی_ایرانی و تمدن شیعی_ایرانی می‌توانیم با تمدن غرب تعامل کنیم.

مجمع‌ عالی حکمت اسلامی و رسالت بلند فراروی

اگر فلسفه اسلامی در نقطه‌های عطف تاریخ مسلمین، یک مکتب تازه پدید آورده است، پس بگذارید که در عصر نهضت نوین شیعه نیز شاهد شکل‌گیری و باروری مدرسه جدیدی در فلسفه اسلامی و شیعی باشیم.

آخرین مطالب

جشنواره لاله‌های کرج

حضور «نت‌های مسی یک رویا» در جشنواره فیلم مستند مونیخ

«کرونا» سریال «دوپینگ» را هم کوتاه کرد

کرونا و عالمی دیگر به نام فضای مجازی

مهلت مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی از 25 فروردین

تست 25 دقیقه ای برای تشخیص ابتلا به کووید 19 آزمایش شد

شرط تداوم فاصله گذاری اجتماعی

تامین نیروهای داوطلب برای حضور در بیمارستان‌ها

درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب

رصد دائمی ایستگاه های مترو

اولویت‌های پلیس پایتخت در سال 99

دلار صرافی نرخ امسال را از 15900 آغاز کرد

شاخص کل معاملات هفتگی را صعودی آغاز کرد

ممنوعیت صدور چک بانکی در وجه حامل از 21 آذر

مالیات بر خانه‌های خالی امسال اجرا می‌شود

تاریخچه تغییرات مدیریتی استقلال

وزارت خارجه برای افزایش تولید باید منابع مالی وارد کشور کند

ثبت 1480 فوتی طی 24 ساعت گذشته در آمریکا

آمریکا از آلمان هم ماسک دزدید

زاینده رود بازگشایی شد

پادکست؛ شنیدن هر آنچه که دوست دارید

راه نجات کشور، جهش تولید است

نگران کپی‌کردن اسباب‌بازی غربی نباشیم، از کپی‌شدن فرهنگشان بترسیم

خط مشی «جهش تولید» در کمیسیون تولید ملی تعیین شد

4 گام برای توسعه فناوری فضایی در سال جدید

«پایتخت 6» و سمفونی حسرت‌ها

حمایت مالی از دانشگاههایی که به اشتغالزایی دانشجویان کمک می کنند

«اتان» برگ برنده جدید ایران در شرایط تحریم

تاثیر کرونا بر روند بازسازی مناطق سیل‌زده

بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است