آخرین مطالب

برنامه آموزشی دانشگاه‌های تهرانی برای «تابستان» اعلام شد علمی و دانشگاهی

برنامه آموزشی دانشگاه‌های تهرانی برای «تابستان» اعلام شد

  بزرگنمایی:

به گزارش تبسم مهر با نزدیک شدن به پایان نیمسال دوم تحصیلی 98-99، دانشگاه‌های تهرانی خود را برای برگزاری ترم تابستان، برگزاری دروس معوقه عملی و کارگاهی در تابستان و همچنین پذیرش نودانشجویان در ترم جدید آماده می‌کنند.

برخی دانشگاه‌های تهرانی ترم تابستانی را برای دانشجویانی که شرایط ویژه ای دارند و باید واحدهای بیشتری پاس کنند، به صورت مجازی در نظر گرفته‌اند؛ در مقابل برخی دیگر که پیش از این ترم تابستانی نداشتند، شرایط را برای دانشجویانی که باید دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی خود را به صورت حضوری بگذرانند، مهیا کرده‌اند.

از طرفی بنا به گفته برخی از معاونان آموزشی، در حال آماده سازی خود برای برگزاری ترم تحصیلی آینده به صورت کاملاً مجازی و یا حضوری-مجازی هستند.

در گزارش زیر معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در گفتگوهایی مجزا با ، از برنامه‌های آموزشی خود در تابستان، زمان آغاز ترم تابستان، آغاز ترم جدید تحصیلی و همچنین پذیرش نودانشجویان خبر داده‌اند که به شرح زیر است؛

دانشگاه تهران: پذیرش دانشجویان ارشد و دکتری از هفته اول مهر

حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران به وی زمان آغاز کلاس‌های عملی و کارگاهی را اول مردادماه اعلام کرد و گفت: سال تحصیلی جدید برای دانشجویان فعلی از 25 شهریور آغاز می‌شود اما از آنجایی که احتمالاً اسامی دانشجویان جدیدالورود مقطع کارشناسی با تأخیر به ما معرفی شود، آن‌ها را از «نیمه دوم مهرماه» پذیرش خواهیم کرد و برای جبران این تأخیر، کلاس‌های جبرانی برای این دانشجویان برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: پیش بینی ما این است که هفته اول مهرماه، پذیرای دانشجویان جدیدالورود در مقاطع ارشد و دکتری در دانشگاه باشیم.

وی از آمادگی این دانشگاه برای برگزاری ترم آینده تحصیلی به صورت مجازی خبر داد و گفت: در حال برنامه ریزی هستیم که اگر لازم باشد و ستاد کرونا تصمیم بگیرد، ترم آینده تحصیلی را بهتر از گذشته به صورت مجازی برگزار کنیم.

دانشگاه علم و صنعت: انتخاب واحد از 23 شهریور / پذیرش نودانشجویان از اوایل آبان

ابوالفضل واحدی معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت نیز به گفت: انتخاب واحد برای ترم بعد، از 23 شهریور برای دانشجویان جاری آغاز می‌شود و امیدواریم که کلاس‌ها را طبق برنامه ریزی صورت گرفته، از 29 شهریور برگزار کنیم.

معاون آموزشی علم و صنعت با اشاره به اینکه انتخاب واحد ترم تابستانه از 30 خرداد شروع و 1 مرداد به اتمام می‌رسد، گفت: ترم تابستان از 4 مردادماه به صورت مجازی آغاز می‌شود؛ این ترم برای دانشجویانی برگزار خواهد شد که متقاضی گذراندن دروسی چون ریاضی یک، ریاضی 2، فیزیک یک، فیزیک 2، مبانی دیفرانسیل و مبانی کامپیوتر هستند.

واحدی در خصوص زمان پذیرش دانشجویان نو ورود گفت: پیش بینی ما در این باره این است که اواخر مهرماه اسامی دانشجویان به ما اعلام شود و طوری برنامه ریزی می‌کنیم که آمادگی برگزاری کلاس‌های آنها را از اوایل آبان داشته باشیم.

دانشگاه علامه: احتمال برگزاری ترم جدید به صورت حضوری و مجازی

شجاع احمدوند معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی  درباره زمان آغاز ترم جدید، گفت: پیش بینی ما این است که زمان شروع کلاس‌های دانشجویان جدید الورود، احتمالاً آبان ماه باشد و اگر اسامی تا 20 مهرماه به ما اعلام شود، تلاش می‌کنیم هفته دوم آبان ماه، کلاس‌های ترم دانشجویان جدید الورود را آغاز کنیم.

وی گفت: برنامه‌ای برای برگزاری ترم تابستانی در دانشگاه علامه نداریم. همچنین از آنجا که کلاسهای عملی ما در این دانشگاه زیاد نیست برای برگزاری این کلاس‌ها در تابستان نیز برنامه‌ای نداریم.

احمدوند افزود: در حال طراحی برنامه‌ای هستیم که بخشی از ترم تحصیلی آینده حضوری و بخشی دیگر بصورت مجازی برگزار شود؛ بر مبنای این شرایط، پیشنهاد اصلی حوزه معاونت آموزشی این است که از 15 شهریور کلاس‌ها را آغاز کنیم تا اگر در دی و بهمن با موج دیگری از کرونا مواجه شدیم، کلاس‌هایمان دچار مشکل نشده باشد. البته همه این موارد اشاره شده، صرفاً در حد جلسات کارشناسی است و هنوز به تصمیم قطعی نرسیده‌ایم.

دانشگاه شریف: شروع ترم دکترا را از ابتدای بهمن ماه / برگزاری ترم فشرده برای نودانشجویان

داوود رشتچیان معاون آموزشی دانشگاه شریف ، درباره برگزاری ترم تابستان در این دانشگاه، گفت: هنوز تصمیم قطعی برای برگزاری ترم تابستان گرفته نشده چرا که در حالت عادی ترم تابستان در این دانشگاه برگزار نمی شده اما احتمالاً امسال در این بازه زمانی برای دروس عملی و آزمایشگاهی ترم تابستان برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز درباره زمان پذیرش دانشجویان جدید الورود گفت: اگر پاییز با شیوع جدی بیماری روبرو شویم پیش بینی کرده‌ایم که اگر نودانشجویان بخواهند از اول آبان وارد دانشگاه شوند، ترم به صورت فشرده با تعداد واحد کمتر برای آن‌ها برگزار شود.

فتوحی زمان شروع ترم دکترا را از ابتدای بهمن ماه اعلام کرد و افزود: دانشجویان فعلی نیز شروع ترمشان همان اول مهر خواهد بود.

دانشگاه امیرکبیر: ترم تابستان برگزار نمی‌شود

محمد حسین کریمیان معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر  گفت که ترم تابستان در این دانشگاه برگزار نمی‌شود. وی آغاز ترم جدید را 29 شهریورماه برای دانشجویان فعلی عنوان کرد و گفت: ارائه دروس عملی و بخش عملی دروس نظری-عملی از 15 شهریور ماه تا 10 مهر ماه به صورت فشرده برنامه ریزی و برگزار خواهد شد.

کریمیان درباره نحوه برگزاری ترم جدید نیز توضیح داد و گفت: قرار است در جلسه شورای معاونین 13 دانشگاه همکار کشور، به این جمع بندی برسیم که ترم آینده به چه صورت برگزار شود اما یکی از طرح‌ها این است که ترم آینده به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار شود.

دانشگاه شهید بهشتی: شروع ترم جدید از 22 شهریور / برگزاری دروس عملی در تابستان

علی اکبر افضلیان معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این دانشگاه همواره ترم تابستانی داشته است، گفت: امسال با توجه به شرایط موجود، در حال برنامه ریزی هستیم که آن را به چه شکل برگزار کنیم؛ چرا که هم باید کارهایی را که در طول ترم انجام می‌دادیم و نشد را جبران کنیم و هم خود ترم تابستانی را برگزار کنیم. با این وجود اما، جزئیات چگونگی آن هنوز مشخص نشده و در آینده اعلام خواهیم کرد. البته مشخصاً، زمان و چگونگی برگزاری ترم تابستانی به شرایط کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بستگی دارد.

افضلیان با بیان اینکه امکان دارد برخی دروس عملی را که در ترم جاری به انجام نرسید، در تابستان به صورت حضوری اجرا شود، گفت: زمان شروع کلاسهای نودانشجویان بستگی به زمان اعلام نتایج کنکور و ارسال اسامی به ما دارد.

وی افزود: برنامه و پیش بینی ما برای شروع ترم بعدی دانشجویان مشغول به تحصیل، 22 شهریور است؛ در این بین اگر اعلام اسامی دانشجویان جدید، به شروع ترم همگانی ما برسد، همزمان کلاس‌هایشان را آغاز می‌کنیم. اما اگر دیرتر اعلام شود، برنامه دیگری داریم. در واقع برآورد ما حاکی از این است که دانشجویان ارشد و دکتری جدید، به شروع ترم دانشگاه بهشتی خواهند رسید.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه با توجه به زمان برگزاری کنکور سراسری، ممکن است دانشجویان کارشناسی به آغاز کلاس‌ها در تاریخ 22 شهریور نرسند، اظهار داشت: هر زمان نتایج و اسامی جدیدالورودها به ما اعلام شود، پس از انجام فرایند ثبت نام، احتمالاً بتوانیم از یک هفته بعد از آن، کلاس‌هایشان را آغاز کنیم.

دانشگاه آزاد: ترم تابستان برگزار می‌شود / ثبت نام از 14 تیرماه

جواد علمایی معاون دانشگاه آزاد در گفتگویی که با خبرنگار مهر داشت، گفت: ثبت نام ترم تابستان از 14 تیرماه طبق روال گذشته آغاز می‌شود و همان قوانین سابق اعمال می‌شود. زمان شروع ترم نیز 21 تیر است و نحوه برگزاری ترم تابستان به صورت مجازی خواهد بود.

دانشگاه خوارزمی: ترم تابستانی از 4 مرداد آغاز می‌شود

دانشگاه خوارزمی نیز مثل سایر دانشگاه ترم تابستانی برگزار می‌کند؛ ثبت نام دانشجویان از 4 تیرماه آغاز و 10 تیر ماه به اتمام می‌رسد. شروع کلاس‌ها از 4 مردادماه است و 29 مرداد به پایان می‌رسد؛ امتحانات نیز 3 تا 10 شهریور برگزار خواهد شد.

این دانشگاه تصریح کرده است شهریه ترم تابستان پس از ثبت نام و انتخاب واحد از دانشجو اخذ می‌شود و به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.

دانشگاه الزهرا: آغاز ترم تابستان از تیرماه / واحدهای ارائه شده به نودانشجویان محدود می‌شود

مهدی سیف معاون آموزشی دانشگاه الزهرا از آغاز امتحانات غیرحضوری این دانشگاه از 26 خرداد خبر داد و گفت: امتحانات تا 14 تیرماه ادامه دارد و از 15 تیرماه به مدت 4 تا 6 هفته دروس عملی به صورت محدود برای دانشجویان کارشناسی ارائه خواهد شد.

وی به خبرنگار مهر گفت: ترم تابستان از نیمه‌های تیرماه شروع می‌شود و نسبت به سال‌های گذشته دروس بیشتری در این ترم به صورت مجازی ارائه خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه الزهرا گفت: پذیرش دانشجویان جدیدالورود از آبان ماه خواهد بود و به دلیل تأخیر پیش آمده، واحدهای ارائه شده را محدود خواهیم کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

پیشنهاد ایجاد تغییرات ساختاری در جایزه ادبی جلال به شورای عالی انقلاب فرهنگی

رحمتی: استقلال بیشترین شانس را برای کسب سهمیه دارد/ همه چیز دست خود آبی‌ها است

خسروی: بیشتر خانه های خالی برای وابستگان دولت است

اولین تصاویر از پشت صحنه سریال "سلمان فارسی"

سفر ‌به مازندران اکیدا ممنوع / وضعیت قرمز در 20 شهرستان / موارد بستری و ابتلا به کرونا ‌4 برابر افزایش پیدا کرد‌

موش تندر سرکرده تروریست‌های ساکن آمریکا به دام افتاد!

دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر

رونمایی از گزینه جدید برای وزارتخانه بی‌وزیر/10 روز مهلت برای "وزیر دار" شدن وزارت صمت

این توبمیری ازون تو بمیریا نیس، این سری دیگه باید از کل منطقه بریم بیرون!

تیم منتخب هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال

بازگشت گیتی خامنه با دست کی بالا/ چطور برای کودکان باید برنامه‌سازی کرد؟

نشست مشترک مجلس و دولت درباره برگزاری کنکور 99

نیویورک تایمز: "ما در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط هستیم!"

5 ماده غذایی که نباید قبل از ورزش مصرف کنید سلامت نیوز: 5 ماده غذایی که نباید قبل از ورزش مصرف کنید

روحانی: 10 استان از پیک بیماری کرونا عبور کردند

تقویت ایمنی با مواد غذایی برای مبارزه با کرونا

ماسک برای کودکان زیر 2 سال ممنوع

عرض ادب به جلاد!!!

کاریکاتور/ وام ودیعه مسکن، حلال مشکلات یا مُسکن موقتی!

برخی "مادران شاغل" بارداری خودشان را در محل کار مخفی می‌کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاید!

بررسی بسته پیشنهادی مسئولان سازمان بورس در کمیسیون اقتصادی مجلس

رشیدی: جای فدراسیون بودم، مربی جوان‌تری به جای مظلومی انتخاب می‌کردم/ بازی استقلال - سپاهان قشنگ و زیبا می‌شود

تناقض دولتی‌ها در تصمیم‌گیری برای اجرای مراسم‌های مذهبی

واکنش مداحان به سخنان رهبر انقلاب درباره عزاداری محرم/ فرمایش رهبری فصل‌الخطاب است

حسینی: نقاشی قهوه‌خانه‌ای در دانشگاه‌های هنر ما جایگاهی ندارد/ طالعی‌نیا: گالری‌داری در «مافیا» و «بیزینس» غرق شده است

محدوده قرمز کرونا؛٧٠میلیون نفر

«خوب، بد، جلف٢: ارتش سری» از پنج شنبه اکران آنلاین می‌شود

ستاره بالیوودی کرونا را شکست داد

تقویم برنامه‌ریزی «گلدن گلوب» 2021 مشخص شد

تقویم برنامه‌ریزی «گلدن گلوب» 2021 مشخص شد

جلسه اول فن بیان/استاد قلیچ خانی

جلسه اول بازیگری پایه/استاد عبدلی

آژانس تبلیغاتی یاس کبود/کافه انرژی

قالیباف: فرآیند انتخاب رئیس دیوان محاسبات براساس قانون پیش رفت

مراسم معارفه مدیران موسسه تبسم مهر نیکان برگزار شد

لات بازی در آسمان!!!

صرفه جویی 305 مگاواتی مصرف برق در تهران با ارسال پیامک های هشدار

کاریکاتوری که شهید آوینی لب به تحسین آن گشود+عکس

سهم ناچیز ورزش ایران از کرسی‌های بین‌المللی| سلیمانی: برای تصاحب کرسی باید هدف‌گذاری کرد

هنجارشکنان فرهنگی چگونه از فیلتر وزارت ارشاد عبور می کنند؟/ شاخ اینستاگرام با مجوز سازمان سینمایی

حجت‌الاسلام انصاریان: برپایی مجلس امام‌حسین (ع) در این زمان از افضل واجبات است

امکان فروش 60درصد سهام عدالت برای همه بعد از عید غدیر خم

سعادتمند: مطرح کردن نام استراماچون و قلعه‌نویی حرفه‌ای نیست، از مجیدی حمایت می‌کنیم/ عمده پول بویان را تامین کرده‌ایم

ثبت نام برای پذیرش در رشته‌های بدون کنکور آغاز شد

آزمون 9 مرداد برگزار می شود؛ کارت کنکور دکتری 99 فردا منتشر می شود/ الزام رعایت پروتکل بهداشتی

سرِ کمیسیون فرهنگی برای رسیدگی به "مسئله بحران جمعیت" شلوغ است!

معیارهای اسلامی در ازدواج از منظر رهبر انقلاب+ پوستر

آمار جهانی کرونا/ ابتلای 67000 آمریکایی در یک روز +جدول آخرین تغییرات

دوره آموزشی بازیگری

سپاه خدمتگزار مردم در خط مقدم مقابله با کرونا